Sposób na firankę

Jednym z ostatnich elementów wykańczania wnętrz jest ozdobienie okien. Robi się to zazwyczaj pod koniec urządzania danego pomieszczenia, jednak ani trochę nie umniejsza to znaczenia tej czynności. Wręcz przeciwnie – z reguły to właśnie oprawa okien decyduje o „duszy” pokoju i o tym, czy będzie w nim kameralnie i przytulnie, czy też może będzie jasno i stymulująco. Miriade możliwości zapewniają niezliczone wersje zasłon i firanek, które dodatkowo możemy modyfikować jeszcze żaluzjami, roletami i wieloma innymi opcjami. Bez problemu da się znaleźć satysfakcjonującą wypadkową pomiędzy estetyką, komfortem a użytecznością. Zanim jednak zabierzemy się do wybierania tego wszystkiego, trzeba pomyśleć o sposobie, w jaki zamocujemy te elementy. Tutaj tradycyjną opcją są karnisze albo szyny sufitowe. Warto jednak spróbować mieszanki tych dwóch możliwości – karniszy sufitowych.

Zalety wszechstronności

Można powiedzieć, że karnisze sufitowe to taka nowocześniejsza wariacja na temat tego, jak zamontować na oknie firankę. Są bardzo wszechstronne – w tym sensie, że można je zainstalować właściwie do dowolnego okna, bez znaczenia jak niestandardowe może się ono okazać. Fakt, że karnisze nie są montowane bezpośrednio na oknie sprawia, że nie jesteśmy tutaj w żaden sposób ograniczeni. Sprawdzają się świetnie w przypadku bardzo wysokich okien, gdzie standardowe wersje karniszy mogą nie wystarczyć. Głębokością wnęk okiennych również nie trzeba się w tym przypadku przejmować. Nowoczesne karnisze sufitowe dają się dopasować nawet do „trudnych” przestrzeni sufitowych, czyli w na przykład narożnikach. Okna narożne nie należą być może do szczególnie popularnych, ale jeśli już znajdą się w naszym mieszkaniu, warto pomyśleć właśnie o karniszach sufitowych.

Uniwersalna uroda karniszy

Wszechstronność tych karniszy przejawia się zresztą nie tylko w kwestii dowolności montażu, ale również w stylistyce i ogólnym wyglądzie. Jeżeli tylko dołożymy odrobiny starań, bez trudu znajdziemy karnisze, które będą się pięknie prezentowały zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Karnisze tego typu są również dobrym rozwiązaniem wtedy, kiedy urządzamy pomieszczenie o niewielkiej kubaturze. Naturalnym pragnieniem w takim przypadku jest chęć powiększenia przestrzeni – chociażby w sposób optyczny. Jednym z takich sposobów jest użycie jednolitej ściany firanek lub zasłon – a na to pozwalają właśnie karnisze sufitowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here