Wydarzenie muzyczne

Planujesz imprezę plenerową? A może chcesz zorganizować koncert? Nieważne, czy jesteś osobą fizyczną, czy reprezentujesz firmę. Bez względu na stopień doświadczenia w branży, nawet jeśli organizacją imprez zajmujesz się od lat, zawsze musisz pamiętać o kluczowych elementach i parametrach technicznych, takich jak postawienie sceny, oświetlenie czy nagłaśnianie koncertów. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, jeśli chcesz, aby Twoje muzyczne wydarzenie było sukcesem, a goście byli z niego zadowoleni.

Pozwolenia

Jeśli urządzasz imprezę prywatną, nie musisz się o nie martwić. Jeśli jednak chcesz przenieść się poza przytulne cztery kąty, mogą pojawić się komplikacje. Każde odtwarzanie muzyki w miejscach publicznych dla celów komercyjnych wymaga uiszczenia odpowiednich opłat. Przed rozpoczęciem planowania najlepiej zorientować się, jakie dokładnie musimy uiścić opłaty pod kątem tego, jaki charakter będzie miała nasza impreza. Prawo w tym względzie bywa skomplikowane i często przyznaje rację organizacjom, które bronią praw autorskich i pobierania tantiem na rzecz artystów. Dlatego nie warto ryzykować i najlepiej skonsultować się z prawnikiem, który przygotuje nas na każdą ewentualność.

Scena

Oczywiście, aby zorganizować cokolwiek, musisz znaleźć do tego odpowiednią przestrzeń. Wybierz, czy wolisz plener czy przestrzeń zamkniętą. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić przepisy dotyczące bezpieczeństwa i nie narażać siebie i swoich gości na ryzyko. Dobierz lokalizację do charakteru imprezy. Innego lokalu będziesz potrzebował dla zorganizowania koncertu punkowego,  coś zupełnie innego sprawdzi się dla koncertu muzyki klasycznej. Gdy już zdecydujesz się na przestrzeń, czas podjąć decyzję co do sceny. Ostatecznie jeśli planujesz wydarzenie o charakterze muzycznym, będzie to serce całego przedsięwzięcia. Ostatecznie to występujący artyści będą gwiazdą! Dokładnie zaplanuj rozmiar, wysokość sceny oraz jej umiejscowienie i zabezpieczenie.

Gdy już przebrniesz przez fizyczne jej rozplanowanie, skonsultuj się z ekspertami i zaprojektujcie oświetlenie. Efekty świetlne dodają charakteru każdej imprezie i są niezbędne do dobrego jej odbioru przez publiczność.

Nagłośnienie

Nagłaśnianie koncertów to proces kluczowy. Na nic się zdadzą Twoje wysiłki przy innych aspektach, jeśli zaniedbasz ten konkretny. Nie jest to łatwe zadanie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę lokalizację. Dźwięk roznosi się zupełnie inaczej w każdej przestrzeni. Znaczenie ma wielkość i wysokość pomieszczenia, ale także jego umeblowanie czy nawet to, z jakich materiałów jest wykonana podłoga, ściany czy sufit. Jeśli chcemy zaoszczędzić na czymkolwiek, możemy. Ale nie na nagłośnieniu. Ten element zawsze zwróci uwagę słuchaczy. Zresztą, nie po to przychodzili na koncert, aby słuchać skrzypienia, rzężenia i sprzężeń. Dlatego nagłaśnianie koncertów warto zostawić specjalistom. Dobrym wyborem będzie na przykład firma Sound & Lights Service. Są to profesjonaliści, obecni w branży od lat. Zaufali im najwięksi polscy artyści. Ich doświadczenie a także dobre zaplecze sprzętowe zapewni wysoką jakość usług. Ponieważ  przedsiębiorstwo posiada własną flotę samochodów ciężarowych, są w stanie nagłośnić i oświetlić imprezy na terenie całego kraju i nie tylko. Organizując imprezę z slservice.pl możecie być pewni, że oni zajmą się stroną techniczną. Nie pozostaje już nic innego jak sprzedaż biletów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here