Stroik świąteczny? A może podstawka? Do czego wykorzystać drewniane plastry?

0
573

Drewno to materiał, który towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Wprowadza do wnętrza przytulny i nastrojowy klimat. I właśnie za tę cechę jest najbardziej cenione. Choć w sposób szczególny polecane jest do rustykalnych, sielskich aranżacji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je do innych wystrojów. Wystarczą drewniane plastry, aby w oka mgnieniu zmienić nastrój wnętrza, dostosowując go do preferencji i upodobań domowników.

Choć coraz popularniejsze, to jednak dla niektórych wciąż mało znane. Plastry drewna to bowiem nic innego jak równo pocięte kawałki drzewa, których nie poddaje się żadnej obróbce. Cięte na kawałki o różnej grubości i średnicy zdobią wnętrza domów, projekty florystyczne oraz inne przedmioty o dekoracyjnym charakterze. Różnią się usłojeniem, fakturą oraz rozmieszczeniem sęków, co czyni je niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Jak wykorzystać drewniane plastry?

Plastry drewna zachwycają nie tylko niekwestionowaną wyjątkowością, ale również uniwersalnością zastosowań. Możliwości na ich wykorzystanie jest tyle, ile pomysłów jego właścicieli. To, w jaki sposób zostaną użyte, w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji oraz zdolności twórczych. To jak w takim razie wykorzystać ich potencjał? Na pierwszy plan wysuwają się projekty florystyczne. Drewniane plastry stanowią bowiem idealne rozwiązanie jako baza do tworzenia rozmaitych kompozycji kwiatowych i świątecznych – na wiele okazji. Do ich ozdobienia nie potrzeba wiele. Wystarczy bowiem kilka zielonych gałązek oraz tematycznie dobranych dekoracji (bombki, kurczaczki, baranki), aby w jednej chwili wyczarować jedyny i niepowtarzalny stroik okolicznościowy. Drewniane plastry są równie chętnie wybierane do samodzielnego tworzenia świeczników, podstawek pod szklanki i talerze czy tace do przenoszenia naczyń. Efektownie wyglądają także kwietniki wykonane z drewnianych plastrach. A jeśli mamy do dyspozycji większe kawałki drzewa, wówczas pokusić się można o wykonanie bardziej spektakularnych dekoracji wnętrz, jak choćby stolików kawowych.

Plastry z drewna są świetną dekoracją wesel!

Drewniane plastry to dekoracje, które sprawdzą się nie tylko w domu, ale również podczas przyjęcia weselnego. Zwłaszcza, kiedy utrzymane są w klimacie boho lub rustykalnym. Z sukcesem sprawdzą się jako podstawki pod talerze, tort czy świece – zachowując efektowny wygląd oraz najwyższe walory użyteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here