Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Jednym z najważniejszych momentów w życiu każdej pary są zaręczyny. To wyjątkowe wydarzenie, godne zapamiętania, zwykle długo planowane. Aby jednak zorganizować zaręczyny z prawdziwego zdarzenia, niezbędny jest pierścionek zaręczynowy! Z diamentem, brylantem, a może rubinem? Oto kilka wskazówek, jak znaleźć idealny model.

Historia pierścionka zaręczynowego w pigułce

Pierścionki zaręczynowe towarzyszą kobietom od dawna. Już w starożytnym Rzymie panie je otrzymywały – w dodatku aż dwa! Dlaczego? Otóż jeden był przeznaczony do noszenia w domu, czyli do użytku codziennego, z kolei drugi pełnił funkcję reprezentacyjną i był zakładany na wyjścia.

Również ze starożytności  pochodzi zwyczaj noszenia pierścionka zaręczynowego na konkretnym palcu. Dzisiaj w większej części krajów europejskich nosi się go na palcu serdecznym lewej dłoni, a w Polsce – dłoni prawej. To jednak tylko zwyczaj, każda kobieta może nosić go dowolnie, nawet na łańcuszku na szyi.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Wybór modeli jest ogromny – można zdecydować się na gładkie ozdoby, we wzory, z kamieniami szlachetnymi. Najpopularniejszy jest jednak pierścionek zaręczynowy z diamentem, dlatego przyjrzyjmy mu się bliżej. Urzeka pięknem, ale też elegancją i jest jednym z synonimów prestiżu. Nic dziwnego, że w niemal każdej kolekcji renomowanych marek nie brakuje takich wyrobów. Diamenty uchodzą za jedne z najbardziej luksusowych kamieni szlachetnych na świecie.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Takie ozdoby bardzo szybko trafiły w gust elit. W 1938 roku powstało z kolei hasło popularne do dzisiaj – „Diamonds are forever!” marki De Beers. Z kolei w 1947 roku pierścionki zaręczynowe z diamentem wzmocniły swoją pozycję w jubilerstwie. Nic dziwnego, bo taki model, z wysokiej jakości kamieniem, wspaniale się iskrzy.

Diament – symbol elegancji i prestiżu

Pierścionek z diamentem to ważny symbol – elegancji, prestiżu oraz najwyżej klasy jubilerstwa. Zachwyca blaskiem oraz trwałością, słynie też jako synonim miłości i wierności. Zgodnie z wierzeniami, zakłada się, że wyznanie miłości oraz zapewnienia o uczuciu na zawsze powinny być wieczne – jak diamenty.

Przeglądając różne okazy, zwróć uwagę m.in. na masę diamentu (tzw. karat), barwę, czystość i szlif. O czystości kamienia decyduje jak najmniejsza ilość inkluzji – najbardziej cenione są egzemplarze o czystości LC oraz o barwie D, czyli bezbarwne. Duże znaczenie ma również wspomniany szlif – tylko odpowiednie oszlifowanie diamentu sprawia, że widoczne stają się jego walory i blask. Mniejsze znaczenie ma z kolei wielkość diamentu, gdyż rozmiar zależy od upodobań przyszłej posiadaczki – wiele pań stawia na minimalizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here