Chora kobieta podczas telekonsultacji z lekarzem

Pandemia koronawirusa już od kilku tygodni wywiera olbrzymi wpływ na funkcjonowanie sektora ochrony zdrowia – wiele przychodni, klinik i szpitali działa w ograniczonym zakresie, a pacjenci w obawie przed zakażeniem rezygnują ze stacjonarnych wizyt u lekarzy. Idealnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji teleporady – mogą z nich korzystać m.in. osoby posiadające pakiet medyczny dla pracowników w enel-med.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym są teleporady i jakie korzyści niosą ze sobą dla pacjentów,
  • czym jest opieka medyczna dla pracowników w enel-med i czy w jej ramach można korzystać z teleporad.

Telekonsultacje – nieocenione w dobie koronawirusa

Telekonsultacje, zwane również teleporadami czy wizytami online, to nic innego, jak forma zdalnego kontaktu pacjenta z lekarzem bez konieczności spotkania. Odbywają się one za pośrednictwem nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych – telefonów, komunikatorów internetowych lub specjalnych systemów i platform przeznaczonych dla branży medycznej, przez które można odbywać np. wideospotkania.

W dobie koronawirusa teleporady są wygodnym, bezpiecznym i w wielu przypadkach jedynym możliwym sposobem skontaktowania się z lekarzem. Warto rozważyć taką formę konsultacji, gdy:

  • pacjent zauważa u siebie niepokojące objawy wymagające konsultacji z lekarzem,
  • stan zdrowia pacjenta uległ nagłemu pogorszeniu,
  • pojawia się potrzeba skonsultowania z lekarzem wyników przeprowadzonych wcześniej badań,
  • gdy osoby chore przewlekle potrzebują recepty na przyjmowane leki,
  • pojawiają się pytania dotyczące dawkowania leków czy możliwych skutków ubocznych,
  • pacjent rozchorował się i potrzebuje zwolnienia lekarskiego.

Warto pamiętać, że telekonsultacje są pełnoprawną wizytą lekarską i w ich trakcie można otrzymać zarówno e-receptę, e-skierowanie, jak i zwolnienie l4 lub klasyfikację do wizyty w oddziale.

Prywatna opieka medyczna dla pracowników od enel-med

W dobie pandemii pakiety medyczne dla firm to nieoceniony sposób na szybkie uzyskanie potrzebnej pomocy medycznej. W ramach usług oferowanych przez sieć enel-med można skorzystać z teleporad m.in. z internistą, pediatrą, lekarzami kilkunastu innych specjalizacji, fizjoterapeutami czy stomatologami. Nie trzeba wychodzić z domu, korzystać z komunikacji, miejskiej, narażać się na kontakt z innymi ludźmi – teleporada odbywa się całkowicie zdalnie.

Pakiety medyczne dla pracowników z telekonsultacjami od enel-med są doskonałym sposobem, by w czasach zagrożenia koronawirusem zapewnić załodze firmy spokój, bezpieczeństwo i najwyższą jakość opieki medycznej. Szczegóły oferty pakietów opieki medycznej dla małych, średnich i dużych firm można znaleźć na stronie https://cm.enel.pl/dla-firm/oferta-dla-firm/opieka-abonamentowa/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here