Natura może nas niesamowicie zaskoczyć, zwłaszcza w malowniczych częściach świata otoczonych morzem lub oceanem. Kiedy już udaje się wyrwać z kieratu dnia codziennego, wybierając się na wakacje często szukamy miejsca obok pięknej plaży, bo to pozwala na prawdziwy odpoczynek. Obecnie możliwości do wyboru jest bardzo dużo, toteż wybór nie jest łatwy. Dzięki kolorom piasku i ziemi plaża nabywa tajemnicze barwy. Różowa, biała, zielona, czarna i wiele innych plaż zachwycają swoim wyglądem. Zresztą, kto powiedział, że plaża obowiązkowo musi być piaszczysta? Istnieją nie mniej piękne plaże kamieniste, skalne i z kamyków. Wybierając się nad Morzę Śródziemne, Adriatyk lub Ocean Atlantycki zastanów się dobrze i wybierz idealne miejsce na swój wypoczynek

Powszechnie sądzi się, że i egzotyczne i malownicze plaże, bez setek turystów, są tylko w trudno dostępnych zakątkach świata gdzieś w Afryce, Ameryce Łacińskiej lub na oceanicznych wyspach. Nic bardziej mylnego, w Europie także znajdziecie miejsca nadal wolne od turystycznego zgiełku.

Podczas wyboru gdzie jechać na wakacje zazwyczaj napotykamy problem podjęcia decyzji dokąd w końcu ruszyć, bo chce się wybrać najlepszą opcję. Czasem musimy też dostosować się do naszego partnera lub rodziny, niektóre plaże są nawet charakteryzowane jako dla rodzin z dziećmi, dla par lub dzikie i ekstremalne. Przed wyborem najlepiej jest przemyśleć własne potrzeby. Jeżeli planujesz wyjazd z dziećmi, warto rozważyć wyjazd na piaszczystą plażę w rejon o umiarkowanej temperaturze. Pamiętaj, małe dzieci źle znoszą bardzo wysokie temperatury.

Oto kilka plaż w ciepłych zakątkach Europy, gdzie można spędzić wymarzony wypoczynek.

Cala Mariolu w Sardynii

Jedna z najpiękniejszych plaż Sardynii, która jest otoczona Morzem Tyrreńskim. W tej części wyspy jest wiele malowniczych jaskiń, a woda jest na tyle błękitna i przezroczysta, że widać podwodny świat. Warto jest spędzić wakacje na białym piasku obok skalnych klifów w takim urokliwym miejscu.

Praia do Camilo w Portugalii

Plaża jest usytuowana obok miasta Lagos. Teren wokół plaży jest skalisty, a sama plaża jest z jasnobrązowego piasku. Dzięki pięknemu krajobrazowi przyciąga do siebie ludzi. Miejsca na plaży nie jest wiele, a turystów dużo. Warto jest przyjść wcześniej, żeby zająć miejsce pod słońcem.

Spiaggia dei Conigli, Lampedusa we Włoszech

Po polsku tłumaczona jako plaża królików, znajduje się we Włoszech na wyspie Lampedusa. Jest bardzo popularna jak na świecie tak i w Europie. Turyści uwielbiają ją za niesamowity kolor wody i białe wybrzeże, które tworzy piękny kontrast. Plażę można odwiedzić zgodnie z regulaminem.

 Platja de Llafranc w Hiszpanii

Ta plaża znajduje się w regionie Costa Brava, który przyciąga dużo turystów. Piękne widoki, zieleń i turkusowa woda w połączeniu z antyczną architekturą hiszpańskiego miasteczka, zrobi wrażenie na każdego.

Gdy już wybierzesz docelowy kierunek na wakacje, należy zaplanować, w jakiej stylizacji chcesz się pokazać. Kolory błękitnej wody i zieleni mogą odzwierciedlać się w barwach stroju kąpielowego. Jeżeli planujesz spędzić czas aktywnie, dużo pływać lub nurkować z maską, dla wygody wybierz jednoczęściowy strój kąpielowy. Jeżeli jesteś raczej po stronie tych, którzy lubią poleżeć na gorącym piasku i poopalać się, to dwuczęściowe bikini będą idealne.

Nowoczesne stroje są bardzo różnorodne i mają wiele ciekawych asymetrycznych rozcięć, wiązania na plecach lub na dekolcie. Podczas rekreacji na plaży nie zapomnij o kapeluszu i okularach przeciwsłonecznych. Udanych wakacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here