Żarówki OSRAM

OSRAM to jedna z najbardziej uznanych firm oświetleniowych na świecie. Produkty niemieckiego producenta można kupić w wielu różnych wariantach. Od najbardziej ekologicznych po takie, które działają przez najdłuższą ilość godzin. Żarówki OSRAM można też podzielić w zależności od przeznaczenia: do domów jednorodzinnych, firm, robienia zdjęć czy lamp medycznych. Które ich warianty można konkretnie kupić?  

Żarówki do domów i mieszkań

Żarówki OSRAM na przestrzeni lat ulegały nieustannym udoskonaleniom. Dzięki temu wydłużała się ich żywotność oraz zmniejszyło się zużycie prądu elektrycznego. Poprawiła się też jakość i barwa światła. Wpłynęło to na różnorodność wyboru. Wciąż bardzo popularne są żarówki halogenowe, które posiadają dużą skuteczność świetlną. Pozwalają na oszczędność energii w zakresie 30% względem tradycyjnych żarówek żarowych. Przy okazji działają aż 2 razy dłużej, co przekłada się na dodatkową oszczędność.

Wśród żarówek OSRAM dużą popularnością cieszy się technologia LED. Zużywają one około 80% energii mniej niż wersje halogenowe. Co prawda kosztują one odrobinę więcej, ale w dłuższej perspektywie są znacznie oszczędniejsze. Żarówki LED są ponadto dużo bezpieczniejsze. W porównanie do wersji halogenowych nie nagrzewają się, przez co można uniknąć oparzeń.

Żarówki specjalistyczne 

Żarówki OSRAM spełniają też bardziej niestandardowe potrzeby niż zwykłe oświetlenie domu. Firma produkuje również sprzęt do pojazdów. Do samochodu można kupić wszystkie rodzaje żarówek do świateł: mijania, drogowych, sygnalizacyjnych czy przeciwmgłowych. Prawie wszystkie opierają się na technologii LED. Osobne wersje można kupić również do samochodów ciężarowych i motocyklowych. Znaleźć można je również w wariantach halogenowych.

Zupełnie innych żarówek potrzebują budynki firmowe. Oświetlenie do celów przemysłowych wymaga zazwyczaj znacznie większej mocy. Często stosuje się tu specjalne promienniki nadfioletu. Również tutaj bardzo popularne są niskonapięciowe żarówki halogenowe. Dzięki żarówkom OSRAM z reflektorem można uzyskać znacznie większy promień świetlny przy podobnym zużyciu energii. Jako gaz wypełniający zamiast kryptonu często stosuje się tutaj ksenon.

Firma OSRAM produkuje również żarówki halogenowe do zastosowań rozrywkowych. Używa się ich w trakcie imprez masowych, w restauracjach czy w wesołych miasteczkach. Można dowolnie dobrać tu barwy światła, od jaskrawszych po te najciemniejsze. Szerokie jest też użycie świetlówek liniowych, które sprawdzają się przy filmowaniu czy w trakcie robienia zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here