Szukając pomysłu na wczasy, Polacy w ostatnim czasie coraz chętniej odkrywają egzotyczne kierunki. Wielu z nas zjeździło już wzdłuż i wszerz całą Europę, a teraz, planując urlop, mamy ochotę doświadczyć czegoś zupełnie innego, poczuć odrobinę egzotyki. Z tego powodu wyjazdy do Afryki cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli szukasz pomysłu na wyprawę w nieznane, dobrym pomysłem mogą być wczasy w Namibii. Przeczytaj, dlaczego warto zdecydować się właśnie na Namibię i co powinniśmy w tym kraju zobaczyć.

Dlaczego warto wybrać się na wczasy do Namibii?

Wybierając się na wczasy do Namibii, przeniesiesz się do innego świata – egzotycznego, pięknego i fascynującego. Będziesz mógł zachwycić się bezkresem sawann i gór o płaskich szczytach, obcować z bliska z dziką przyrodą. Podczas wyjazdu do Namibii z pewnością zostaniesz urzeczony pięknem krajobrazu. W Namibii zachwyca bogactwo i różnorodność fauny i flory – na własne oczy zobaczysz żyjące w swoich naturalnych warunkach słonie, żyrafy i nosorożce. Spotkasz afrykańskie plemiona, które do dzisiaj kultywują swoje tradycje.

Wczasy Namibia – co warto zobaczyć?

W Namibii znajdziemy najpiękniejsze parki i rezerwaty na południu Afryki. Z pewnością warto zobaczyć Windhoek – stolicę kraju, która urzeka swoją zabudową z czasów kolonialnych. Wart uwagi jest również kurort Swakopmund.

Osoby spragnione pięknych widoków bez wątpienia powinny zobaczyć kanion Fish River. To drugi co do wielkości kanion na świecie, ustępujący jedynie Wielkiemu Kanionowi rzeki Kolorado w USA.Poszukiwacze niecodziennych doznań bez wątpienia powinni wybrać się również w okolice pustyni Sossusvlei. Ogromne, czerwone wydmy otaczające pustynię mogą urzekać swoim pięknem, oddziaływać na wyobraźnię i stać się tłem fantastycznych zdjęć.

Jednym z najciekawszych parków w Namibii jest Park Narodowy Etosha. To park, gdzie możemy obserwować stada dzikich zwierząt na tle surowego krajobrazu. Warto wybrać się do położonego w parku wodopoju Okakuejo, gdy w nocy odwiedzają go słonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here