fototapeta miasto salon

Nie ma na świecie dwóch jednakowych miast. Każde (czy to wielka metropolia, czy nastrojowa, mała miejscowość) posiada bowiem swój indywidualny i niepowtarzalny klimat. Unikatowe są więc również inspirowane nimi dekoracje – takie jak fototapeta. Miasto jest też motywem, który może być przedstawiony w wielu ciekawych estetykach. To kolejna z dużych zalet dekoracji odwołujących się właśnie do tej tematyki. Stare fotografie, panoramiczne zdjęcia z lotu ptaka, pastelowe listrutracje, czarno-białe szkice – to tylko kilka przykładowych propozycji. Przeglądając dostępne opcje z pewnością docenicie niepowtarzalny charakter, jaki posiada każda tego rodzaju fototapeta. Miasto przedstawione w ciekawy sposób jest doskonałym motywem do niemal każdego mieszkania – także takiego o mniejszym metrażu.

Efektowna fototapeta – panorama miasta z lotu ptaka

Efektowna fototapeta - panorama miasta z lotu ptaka

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/miasta/

Często spacerując ulicami dużego miasta nie jesteśmy w stanie w pełni docenić jego ogromu. Dopiero lecąc samolotem lub stojąc na szczycie wysokiego drapacza chmur widzimy jak olbrzymie są takie metropolie jak Nowy Jork, Tokio, Berlin czy Londyn. Na tym efekcie bazują właśnie najbardziej przestrzenne fototapety z miastami, które wykorzystują zdjęcia wykonane z powietrza. Kadry obejmujące nowoczesne, pełne biurowców centrum to jeden z popularniejszych rodzajów wzorów. Mimo panoramicznego charakteru, tego typu dekoracje doskonale sprawdzą się także w mniejszych pomieszczeniach, będących częścią niewielkiego mieszkania. Po wzór ukazujący z powietrza przykładowo zabudowania Nowego Jorku z powodzeniem możemy więc sięgnąć w sytuacji, gdy pragniemy nadać naszemu salonowi nowoczesnego wyglądu. Jeśli zdecydujemy się jednak na fototapetę z którąś z azjatyckich metropolii – Tokio, Pekinem czy Hong Kongiem – dodatkowo wprowadzimy do wnętrza subtelny akcent orientalny. Ozdoby koncentrujące się na nowoczesnych częściach miast nie są jednak jedyną opcją. Kadry z powietrza mogą bowiem ukazywać również zabytkowe starówki lub starsze dzielnice. Pod tym kątem szczególnie interesujące są wzory inspirowane słynnymi europejskimi stolicami: Rzymem, Paryżem, Londynem, Pragą. Fototapety ukazujące historyczne oblicze tych miast mogą być bardzo gustowną, elegancką ozdobą niewielkiego gabinetu lub sypialni. Jeżeli zależy nam na tym, aby finalny efekt był subtelny i stonowany, warto rozważyć zakup wzoru czarno-białego. Tego typu ozdoby sprawdzą się zarówno w prostych, jak i tych bardziej złożonych aranżacjach. Na tle innych opcji cechują się bowiem uniwersalną estetyką, którą bez trudu połączymy spójnie z niemal każdym stylem.

Nastrojowa fototapeta – miasto nocą

Nastrojowa fototapeta - miasto nocą

Ze względu na ich szczególny charakter warto kilka słów poświęcić wzorom przedstawiającym miasta po zachodzie słońca. Są takie miejsca na świecie, które dopiero wtedy się budzą! Tak jest na przykład w Rio de Janeiro czy w Las Vegas. Metropolie te słyną ze swojego nocnego życia. Na przedstawiających je fototapetach zobaczymy więc mocne neonowe światła, wielobarwne szyldy, wszechobecny ruch. Jak więc łatwo się domyślić, z pomocą tego rodzaju wzorów jesteśmy w stanie nadać każdemu wnętrzu mocnego, wyrazistego charakteru. Dekoracja przedstawiająca rozświetlone kasyna Las Vegas skutecznie ożywi każde otoczenie – nawet niewielkie i zazwyczaj ciemne pomieszczenie. Przeglądając dekoracje ukazujące miasta nocą znajdziemy jednak nie tylko wzory na których dominują mocne kontrasty i ostre kolory. Zwolennicy spokojniejszych ozdób z pewnością docenią elegancki charakter fototapet przedstawiających zabytkowe kamienice, mosty, kościoły i inne miejskie budowle. Wiele z tych atrakcji jest nocami specjalnie podświetlanych, dzięki czemu na zdjęciach dodatkowo podkreślone są ich kontury oraz detale architektoniczne. Fototapety, na których uchwycona została zabytkowa część miasta nocą to wybór szczególnie ciekawy do wnętrz klasycznych, utrzymanych w spokojnych kolorach – na przykład tradycyjnego salonu.

Fototapety z małymi, nastrojowymi miasteczkami

Fototapety z małymi, nastrojowymi miasteczkami

https://myloview.pl/fototapety/

Opowiedzieliśmy już dlaczego warto sięgnąć po dekoracje inspirowane wyglądem wielkich miast – zarówno tych nowoczesnych, jak i tych mogących się poszczycić długą historią oraz licznymi zabytkami. Swój nieodparty urok posiadają jednak także małe, niekiedy całkiem nieznane miejscowości, którym rozmachem daleko do metropolii jak Londyn czy Berlin. Dekoracje inspirowane właśnie takimi miejscami będą rewelacyjnym wyborem do niewielkich mieszkań. Dodadzą im kameralnej i przytulnej atmosfery. Z ciekawych opcji na pewno warto zwrócić uwagę na wzory przedstawiające włoskie miasteczka ulokowane nad brzegiem morza. Interesujące są także fototapety z miejscowościami położonymi w górach. Przy zachowaniu nacisku na spójność kolorystyczną wykorzystać możemy je nawet w mieszkaniach w stylu skandynawskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here