Wimbledon 2019 - kiedy się rozpoczyna?

Wimbledon rozpoczyna się 1 lipca 2019 roku i będzie trwał do 14 lipca 2019. To niezwykle intensywny czas dla czołowych tenisistów z całego świata. Najwięksi i najbardziej znani gracze, odnoszący sukcesy na światowych kortach tenisowych zaprezentują kolejny raz swoje możliwości na tak zwanych nieoficjalnych mistrzostwach świata tenisa.

Co roku, najlepsi gracze rywalizują na trawiastych kortach Wimbledonu, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń i mnóstwa emocji. To niezwykle wyczekiwany czas dla miłośników tenisa, którzy chętnie kibicują i trzymają kciuki za swoich faworytów.  

Wimbledon i jego historia

Turniej tenisowy Wimbledon jest kopalnią inspiracji, szczególnie dla młodych graczy, którzy mogą na własne oczy  przekonać się, że ciężka praca prowadzi do osiągnięcia wspaniałych sukcesów, więc nie warto się poddawać. Takie wnioski widzowie wyciągają już od 1877 roku, kiedy to narodziła się historia Wimbledonu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że sam Wimbledon trwa zaledwie 14 dni, a przygotowania do niego cały sezon. Z tego też względu najbardziej zaskakujące są ostatnie etapy rozgrywek. Finał Wimbledonu 2018 roku był niezwykle emocjonujący i zaskakujący, czy w tym roku również możemy liczyć na takie emocje? Przekonamy się o tym już niebawem!

Dlaczego Wimbledon jest tak popularny?

Wimbledon jest popularny z wielu powodów. Przede wszystkim są to rozgrywki międzynarodowe, dzięki czemu na korty zjeżdżają się ludzie z całego świata i ze wszystkich klas – bystre oko dojrzy wśród widzów obiektu członków brytyjskiej rodziny królewskiej, gwiazdy z pierwszych stron gazet, a także znanych sportowców.

Ponadto Wimbledon jest doskonałym pokazem umiejętności wszystkich graczy, bez wyjątków. Zarówno tych znanych od lat, którzy już samym doświadczeniem pokonują z roku na rok swoich rywali, a także młodych graczy, którzy zadziwiają wyrównaną walką i ogromnym samozaparciem i chęć dążenia do sukcesu. Symbolem Wimbledonu jest z pewnością gościnność, miłość do tradycji i ukazanie szacunku do gry w tenisa.

Kto może pochwalić się najlepszymi sukcesami na Wimbledonie?

Na długiej liście mistrzów świata są gracze, którzy niejednokrotnie zdobywali zwycięstwo. Przykładem takich osób są między innymi: William Renshaw, Pete Sampras, Roger Federer, Bjorn Borg,Lawrence Doherty, Martina Navratilova, Helen Wills Moody, Dorothea Douglass Chambers i Steffi Graf. Jednak nie warto pominąć polskich graczy, którzy również mają się czym chwalić.

W poprzednich latach Polska odniosła wspaniałe sukcesy na Wimbledonie. Wśród nich warto wymienić dotarcie do finału Jadwigi Jędrzejowskiej w 1927 roku. Ponadto w 1955 roku Aleksandra Olsza zdobyła singlowy i deblowy tytuł juniorski. Nie zapominajmy również o wygranej Agnieszki Radwańskiej, która odniosła wiele sukcesów na Wimbledonie, poczynając od 2005 roku, kiedy również jej siostra Urszula dotarła do półfinału. Warto także wspomnieć o Łukaszu Kubocie, Jerzym Janowiczu, Marcinie Matkowskim, a także Michale Przysiężnym.

Dobre przygotowanie do Wimbledonu to podstawa

Bilety na Wimbledon warto kupić odpowiednio wcześniej, gdyż chętnych nie brakuje, przez co z dnia na dzień ubywa wolnych miejsc. Podziwianie gry czołowych tenisistów z bliska, na żywo i patrzenie na ich umiejętności, które są dosłownie na wyciągnięcie ręki to niezapomniane przeżycie, które oglądając w telewizji jest znacznie mniej satysfakcjonujące. Z tego względu warto odwiedzić strony internetowe, na których można zakupić bilety na Wimbledon online.

Wszyscy miłośnicy tenisa doskonale zdają sobie sprawę, że przygotowania do Wimbledonu są niezwykle angażujące, wyczerpujące i wymagające cierpliwości, a także samozaparcia. Jednak podobnie jest przy każdego rodzaju rozgrywkach – nie tylko na światowych turniejach. Zatem jeśli jesteś lub planujesz być tenisistą koniecznie zadbaj o strój, rakiety tenisowe i wygodne buty – to z pewnością przyczyni się do osiągnięcia sukcesów na korcie. Warto również pamiętać o niezbędnych torbach tenisowych i wierze we własne siły oraz możliwości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here