Zabiegi laserowe

Laser jest urządzeniem, którego ogromną zaletą jest uniwersalność, jest w stanie zwalczyć wiele problemów. Najczęściej wykorzystywany jest do takich zabiegów jak: usuwanie zmarszczek, odmładzanie skóry, wybielanie zębów, depilacja, usuwanie przebarwień oraz zamykanie naczynek krwionośnych.

Najczęściej przeprowadzane zabiegi z wykorzystaniem lasera

Usuwanie przebarwień – przebarwienia pojawiają się na naszej skórze w momencie, nagromadzenia zbyt dużej ilości melaniny w jednym miejscu. Zazwyczaj są skutkiem długiego przebywania na słońcu, zaburzeń hormonalnych, przyjmowania środków światłouczulających lub używania kosmetyków na bazie alkoholu.

Jak przebiega zabieg? Przebarwienia są naświetlane laserem, melanina pochłania światło, odbiera energię, a w konsekwencji rozbija na mniejsze kawałki. Organizm samodzielnie usuwa barwnik, który jest rozdrobniony. Zabieg dla niektórych osób może być bolesny lub nieprzyjemny. W takiej sytuacji lekarz podaje znieczulenie miejscowe.

Przeczytaj też: http://www.morzeurody.pl/peeling-kawowy-jakie-korzysci-plyna-z-jego-stosowania/

Odmładzanie – im jesteśmy starsze, tym nasze fibroblasty produkują mniej kolagenu i elastyny. W ten sposób nasza skóra staje się mniej jędrna i powstają zmarszczki.

Jak przebiega zabieg? Fotoodmładzanie polega na naświetlaniu skóry laserem. Sprawia to, że fibroblasty są stymulowane do pracy, a skóra ma lepszą strukturę. Taki zabieg usuwa zmarszczki, blizny i przebarwienia, skóra staje się jędrniejsza.

Zamykanie naczynek – osoby, które posiadają skórę wrażliwą, naczyniową i suchą, bardzo często mają do czynienia z zaczerwieniem na twarzy. Zwykle pojawia się ono pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zaczerwienienie z czasem może się utrwalić, wtedy naczynia rozszerzają się na stałe.

Jak przebiega zabieg? Zabieg jest poprzedzony znieczuleniem miejscowym, podanym przez lekarz. Kolejnym krokiem jest wykonaniem kilku strzałów w naczynko, które jest rozszerzone. Długość światła lasera jest pochłaniana przez hemoglobinę, która niszczy ściany naczynia i w konsekwencji ono znika.

Depilacja laserowa – dedykowana jest dla osób, które mają problem z podrażnieniem po innych metodach depilacji.

Jak przebiega zabieg? Do usunięcia niezbędnego owłosienia, używa się najczęściej lasera. Melanina mieszka włosowego pochłania energię i sprawia, że cały mieszek włosowy ulega zniszczeniu.

Źródło: https://www.dolcevitamagazyn.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here