artykuły dla dzieci

Ogród to idealne miejsce do stworzenia wyjątkowej przestrzeni dla dzieci. Obcowanie z naturą sprzyja zabawom, dlatego warto wyodrębnić choćby fragment, który dedykowany będzie wyłącznie najmłodszym. Skorzystają nie tylko sami zainteresowani, ale też ich rodzice. Zapraszamy do zapoznania z praktycznymi poradami, dzięki którym z łatwością zaadaptujesz zieloną przestrzeń jako przydomowy plac zabaw.

Od czego zacząć?

Planując miejsce do zabaw trzeba przede wszystkim pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Dobrze wybrać taką lokalizację, która nie znajduje się w pobliżu jezdni. Z punktu widzenia rodzica powinno to być miejsce dobrze widoczne, np. z okna lub tarasu, żeby na bieżąco móc kontrolować poczynania malucha. Nie należy wybierać miejsc mocno nasłonecznionych ani miejsc w okolicy zbiorników wodnych. Dobrze jest otoczyć teren przeznaczony na zabawy roślinami takimi, jak niewysokie, pozbawione cierni krzewy. Będą stanowić dodatkowe zabezpieczenie dla piłki, latających lotek czy rzucanych bumerangów.

Wyposażenie dziecięcej strefy należy dostosować nie tylko do upodobań, ale i predyspozycji. Jeśli zdecydujemy się na huśtawki, muszą być dostosowane do wieku dzieci. Maluchom dedykowane są w pełni zamykane siedziska, natomiast w przypadku starszaków egzamin zda klasyczna ławeczka.

Jeśli wiemy już, jakie artykuły dla dzieci znajdą się w naszej kompozycji, warto podjąć decyzję odnośnie do podłoża. Możemy polegać na naturalnym piasku, trawie lub specjalnym żwirku, ale dostępne są także syntetyczne materiały. Ich plusem jest to, że powierzchnia jest gładka, a one same zapewniają dodatkową amortyzację, istotną np. podczas skoków. Wszędzie tam, gdzie postawimy element stały, należy pamiętać o zabezpieczeniu wszelkich krawędzi i ostrych elementów.

Atrakcje, które wzbudzą zachwyt

Dziecięca fantazja nie zna granic. Na wymarzonym placyku może się znaleźć praktycznie wszystko, dlatego warto wybrać takie artykuły dla dzieci, które najczęściej zwracają ich uwagę na publicznych placach zabaw. Niezwykle popularne są różnego rodzaju domki, które często przybierają formy tematycznych kryjówek. Czasem są to zamki, innym razem siedziby strażaków, czy pojazdy bojowe. Ilość miejsca, jaką chcemy przeznaczyć na miejsce zabaw, wpływa na rozmiar domku, który nie musi być klasycznymi czterema ścianami. Może być zakończony zjeżdżalnią, strażacką rurą lub plecioną huśtawką w stylu bocianiego gniazda – im więcej atrakcji, tym lepiej!

Oprócz elementów stałych, wykonywanych zazwyczaj z drewna, wspaniale spisują się takie atrakcje, jak rozkładany namiot. Dostarczają one dzieciom niezwykłych doznań i sprawiają, że chętnie wchodzą w różne role, kreując swój własny świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here