Zastosowanie grzejników aluminiowych

Od momentu powstania ogrzewania CO na rynku dostępne były grzejniki stalowe, które do tej pory znajdujemy w wielu miejscach. Rozwój technologii pozwolił na wyprodukowanie grzejników aluminiowych. Czym się różnią i jakie jest ich zastosowanie?

Stalowy kontra aluminiowy

Grzejniki, w zależności od materiału wykonania i cech fizycznych mają różne właściwości. Oba z nich ulegają korozji, jednak w przypadku grzejnika aluminiowego zastosowano powłokę antykorozyjną, która blokuje powstawanie mułu w grzejnikach, a w konsekwencji nawet po długim czasie nie powoduje ubytków ciepła. Kolejnym elementem są podłączenia. Niewielkie otwory przepływowe w grzejnikach stalowych powodują, że zanieczyszczenia zatykają przepływ wody. W grzejnikach aluminiowych zostały one odpowiednio powiększone, co zabezpiecza przed ich zapchaniem. W jednym i w drugim przypadku powinna być przeprowadzane przepłukanie instalacji.

Zalety grzejników aluminiowych

Pierwszą zaletą aluminium jest jego elastyczność, dzięki której osoby zmieniające lub zakładające nową instalację mogą pokusić się o ciekawe dekoracyjne egzemplarze. Umieszczenie takiego grzejnika na ścianie jest o wiele prostsze dzięki małej wadze. Co ważniejsze, w odróżnieniu od swoich starszych kolegów, aluminiowe grzejniki szybciej nabierają temperatury, więc w pomieszczeniach chwilę po rozpaleniu od razu czuć przyjemne ciepło. Kolejną fajną zaletą jest możliwość dostosowywanie grzejnika do swoich potrzeb. Grzejnik żebrowany możemy zmniejszyć lub powiększyć poprzez odjęcie lub dodanie żeberek. W przypadku stalowych nie ma takiej możliwości.

Wybór grzejnika

Pośród wszystkich aluminiowych grzejników najpopularniejsze są żebrowane z daszkiem. Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć, daszek zastępuje parapet i umożliwia wpuszczenie ciepłego powietrza wprost do pomieszczenia. Podstawowe wersje grzejnika są cenowo porównywalne do stalowych, lecz mają dłuższą wydajność oraz estetyczność wizualną. Występują najczęściej w białym lub czarnym kolorze. Dekoracyjne grzejniki aluminiowe warto zakupić jedynie jako element dekoracyjny bądź jako grzejnik dodatkowy w łazience, na którym wysuszymy ręczniki. W innym przypadku najlepszy efekt zyskujemy z prostymi, ale świetnie wytworzonymi grzejnikami żebrowanymi.

Zakup grzejników

Jeżeli jesteś zdecydowany zmienić swoje wnętrze i sposób ogrzewania na lepsze, to zacznij działać i znajdź najlepszą ofertę. Grzejniki aluminiowe w dobrej cenie, w kilku wzorach i w różnej kolorystyce oferuje nowoczesna hurtownia budowlana Bricoman: https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/grzejniki-i-akcesoria/grzejniki-aluminiowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here