Automaty szlifierskie to profesjonalne urządzenia, wykorzystywane przy obróbce szkieł okularowych. Sprzęt tego typu jest zaopatrzony w zaawansowany skaner opraw korekcyjnych (pozwalający na niezwykle precyzyjne dostosowanie kształtu soczewek do danej oprawy okularowej), a także w system kontrolowanego szlifowania. Ponadto, dysponuje rozmaitymi opcjami – m.in. wiercenia pod kątem, modyfikacji kształtu, automatycznego centrowania czy też indywidualnego rowkowania soczewek do opraw.

Zasadność stosowania automatów szlifierskich

Każda soczewka okularowa posiada indywidualne cechy, dostosowane do określonej wady wzroku. Niewłaściwie dopasowane szkła sprawiają problemy w trakcie codziennego noszenia, stając się przyczyną sporego dyskomfortu, a w skrajnych przypadkach pogłębiając problemy z widzeniem. Profesjonalny optyczny automat szlifierski pozwala stworzyć idealną soczewkę na miarę – według określonych parametrów (współczynnik załamania światła, moc, geometria…), zastosowanego materiału, kształtu oprawy itd. Taki, bardzo nowoczesny sprzęt optyczny jest stosowany w pracowniach i warsztatach szlifierskich na całym świecie.

Różne typy automatów do obróbki szkieł

W powszechnym użyciu spotykamy automaty szlifierskie bezszablonowe, a także automaty wykorzystywane na skalę przemysłową – wyposażane w podajniki taśmowe, współpracujące systemowo z innymi urządzeniami. Ergonomicznej, kompaktowej budowie urządzeń szlifierskich towarzyszy wysoka jakość obróbki szkieł okularowych. Typowy sprzęt jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Trójwymiarowa technologia pomiaru, wizualizacji oraz edycji pozwala na swobodną obróbkę soczewki, nadając jej praktyczne, ale i modne kształty – tłumaczy przedstawiciel firmy POLAND OPTICAL, dystrybutora sprzętu okulistycznego i optycznego.

Walory praktyczne urządzeń do szlifowania

Atutem wysokiej klasy automatów szlifierskich jest trwałość podzespołów, przekładająca się na żywotność sprzętu, wydajność oraz oszczędność eksploatacji. Automaty są odporne na kurz i zabrudzenia. Walorom praktycznym towarzyszy warstwa wizualna – urządzenia posiadają lekki, estetyczny wygląd. Dzięki temu nie są jedynie sprzętem warsztatowym, ale przedmiotem który przyciąga uwagę ciekawym wzornictwem. Skąd wiedzieć, czy dany sprzęt to produkt dobry jakościowo? Najlepiej ufać producentom z wyrobioną marką. Dobry przykład stanowią automaty szlifierskie NIDEK, dostępne w ofercie firmy POLAND OPTICAL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here