Planujesz wakacyjną podróż samochodem i przed samym wyjazdem kończy się ważność ubezpieczenia komunikacyjnego? Nowa polisa może okazać się sporym kosztem – szczególnie, jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie OC i AC. Sprawdź, co możesz zrobić, aby polisa komunikacyjna nie była dodatkowym obciążeniem domowego budżetu tuż przed samymi wakacjami.

Każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu zobligowany jest do wykupienia polisy OC. Nie warto jednak ograniczać się do obowiązkowego ubezpieczenia – szczególnie, gdy w najbliższym czasie planujesz wakacyjną podróż. Chociaż rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o autocasco (AC) może sporo kosztować, istnieją sposoby pozwalające uniknąć jednorazowego dużego wydatku.

Jak zapłacić mniej za ubezpieczenie samochodu?

Statystyki pokazują, że średnia cena ubezpieczenia OC waha się w granicach 700 zł. Za AC trzeba zapłacić nieco więcej – tutaj jednak wszystko zależy od zakresu ochrony. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można obniżyć wysokość składki na ubezpieczenie.

  • Porównaj dostępne oferty

Częstym błędem popełnianym przez kierowców jest wybór przypadkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Tymczasem wystarczyłoby porównać dostępne oferty, aby zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

W przypadku obowiązkowej polisy, można kierować się wyłącznie ceną – zakres i sumy gwarancyjne są jednakowe niezależnie od wysokości składki. Dlatego warto wykorzystać kalkulator ubezpieczenia OC i sprawdzić, jak będzie kształtować się cena polisy.

  • Wybierz optymalny zakres ochrony ubezpieczeniowej

Dotyczy to jednak polisy AC, w przypadku której koszt uzależniony jest od zakresu obowiązującej ochrony. Im bardziej rozbudowana polisa, tym wyższa jej cena.

  • Kup ubezpieczenie w pakiecie

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują zniżki w przypadku wykupienia polisy OC w pakiecie z AC. W ten sposób można zaoszczędzić co najmniej kilkadziesiąt złotych.

Jednorazowego dużego wydatku możesz uniknąć

Nawet, jeśli uda Ci się obniżyć wysokość składki OC i AC, koszt ubezpieczenia nadal może być wysoki. Aby uniknąć jednorazowego dużego wydatku, wystarczy rozłożyć go na 12 miesięcznych rata. Taką możliwość daje program Comfort Pay w ofercie Toyota Banku – z atrakcyjnym oprocentowaniem (RRSO 17,08%)*.

Jeśli zastanawiasz się, ile wyniesie miesięczna rata, kalkulator ubezpieczenia OC pozwoli oszacować koszty.

Przykład. Koszt ubezpieczenia OC i AC został ustalony na kwotę 2500 zł. Korzystając z usługi Comfort Pay, miesięczna rata wyniesie 226,77 zł.

Rozłożenie kosztów ubezpieczenia komunikacyjnego na raty i możliwość odroczenia płatności o 1 miesiąc to rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz ograniczać wakacyjnego budżetu. Możesz w pełni korzystać z urlopu, nie martwiąc się o płatności za polisę. Odroczenie jej o 1 miesiąc oznacza, że Twój domowy budżet zdąży się „zregenerować” po wakacjach.

*Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay: cena finansowanej usługi 3 000 zł, całkowita kwota kredytu 3 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 265,56 zł (obejmuje prowizję bankową 120,00 zł i odsetki 145,56 zł), okres umowy 12 miesięcy, miesięczna wartość raty 272,13 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 8,50%, RRSO 17,08%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 3 265,56 zł. Kalkulacja z dnia: 15.03.2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here