ćwiczenia na spalenie 1000 kcal

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że walka z nadwagą wcale nie jest prosta. Pierwsze co jest bardzo ważne, by zrzucić zbędne kilogramy to dieta. Niektórzy są pewni, że aby uzyskać odpowiednią sylwetkę powinniśmy dużo ćwiczyć. Wysiłek fizyczny ma trochę mniejsze znaczenie w odchudzaniu niż odpowiednie odżywianie. Jest jednak nie zbędne jeśli chodzi o przyspieszenie metabolizmu.

CROSSFIT

Nazwa Crossfit to bardzo ciężki, wręcz morderczy trening. Podczas niego doskonalimy naszą sprawność w dziesięciu różnego typu dziedzinach. Są to: ćwiczenia siłowe, szybkościowe, wytrzymałościowe, eksplozywne, gimnastyczne, ćwiczenia dla ciężarowców, z kettle bells oraz bez dodatkowego obciążenia. W tym rodzaju bardzo ważny jest intensywny trening. Wszystkie serie tych ćwiczeń wykonuje się w bardzo intensywny sposób. Dodatkowo robi się przerwy na bardzo krótki odpoczynek. Liczba dostępnych kombinacji ćwiczeń jest bardzo duża. Dzięki temu trening nigdy nie będzie nudny. Dzięki tym ćwiczeniom wszystkie mięśnie ciała pracują. To właśnie crossfit daje nam wiele korzyści, dzięki którym poprawimy swoją kondycję, szybkość, zwinność, równowagę oraz sprężystość. Dodatkowo ćwiczenia te wpływają korzystnie na wytrzymałość sercowo-naczyniową oraz oddechową.

crossfit pomoże spalić 1000 kcal

SQUASH

Squash zaliczamy do najzdrowszych sportów, więc warto się na niego zdecydować. Polega on na odbijaniu piłki od ścian za pomocą rakiety. Jest to trening dzięki któremu poprawiamy kondycję i wytrzymałość. Dodatkowo grając w squasha można spalić zbędne kalorie dlatego jest to idealny sport dla ludzi, którzy chcą schudnąć. W ciągu godziny możemy spalić nawet 800-1200 kalorii. Ten sport wymaga od nas dobrej kondycji fizycznej, zwinności, siły oraz wydolności tlenowej. W czasie gry pracują nam pośladki, uda, łydki, mięśnie ramion, pleców oraz brzucha. Jeśli będziemy grać regularnie to poprawimy krążenie w organizmie i wpłyniemy na poprawę samopoczucia. Przyśpieszymy również nasz metabolizm oraz spalimy ogromną liczbę kalorii. Pozwala nam to schudnąć o wiele szybciej niż przy innych formach aktywności.

Podsumowując zarówno crossfit, jak i squash przyniosą nam wiele korzyści. Dodatkowo są one bardzo ciekawymi sportami, innymi niż pozostałe zajęcia ruchowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here