5 uniwersalnych trendów łazienkowych

Remont w łazience odbywa się z reguły raz na wiele lat, dlatego nie powinniśmy decydować się na zbyt odważne rozwiązania projektowe oraz jaskrawe kolory. Projektant wnętrz przedstawia 5 trendów w projektowaniu łazienek, które zachwycą oko nawet za 10 lat. Po więcej porad zapraszamy na stronę projektantki projektowaniewnetrz24.eu

Loft i styl industrialny

Aby stworzyć klimat modnej przestrzeni loftowej, nie trzeba zmieniać łazienki w ceglaną, brutalną fabrykę. Aby stworzyć efekt betonowych ścian i jednocześnie zachować przestrzeń w pomieszczeniu, można zastosować jasnoszare płytki ceramiczne. Graficzne czarne linie, meble z wyrazistą fakturą drewna, czarne okucia i minimalistyczne dodatki pomogą podkreślić autentyczność industrialnej atmosfery.

Motywy japońskie

Każdy, komu bliska jest filozofia Japonii, polubi naturalne, białe i piaskowe kolory w połączeniu z imitacją faktur jasnego drewna. Minimalistyczne, japońskie wnętrze charakteryzuje się prostymi liniami płytek i mebli, połączonymi z gładkimi i zaokrąglonymi kształtami dodatków i ceramiki. Styl koresponduje z „masywnością” form i ich prostotą, bez zbędnych ozdobnych załamań. Jako dekor można użyć kamieni naturalnych przywiezionych z morza i akcesoriów bambusowych. Relaksującą atmosferę zapewni rozproszone, miękkie oświetlenie.

Połączenie drewna i marmuru

Trend ten jest szczególnie popularny wśród mieszkańców dużych miast, którzy chcieliby spędzać więcej czasu na łonie natury. Dzięki jasnym marmurowym płytkom w połączeniu z meblami z jasnego lub ciemnego drewna w ciepłych odcieniach łazienka będzie nowoczesna i luksusowa. Takie wnętrze będzie działało uspokajająco i pozwoli stworzyć przytulną atmosferę, w którą zechcesz się zanurzyć na koniec każdego dnia.

Terytorium kontrastów

Trend ten to kontrastowe podejście nie tylko w zestawieniu kolorów, ale także materiałów, faktur i rodzajów powierzchni. Na przykład połączenie błyszczących i matowych wykończeń w połączeniu z oświetleniem punktowym stworzy elegancką grę blasku na ścianach, nada łazience lekkości i dynamizmu oraz wizualnie zwiększy przestrzeń.

50 odcieni Twojego ulubionego koloru

Ostatnio projektanci zwrócili dużą uwagę na spokojne kolory, które tworzą efekt psychologicznego kokonu. Do wszystkiego wybierają jeden kolor i dodają mu objętości dzięki teksturom, efektom 3D, nietypowym kształtom płytek i niestandardowym układom na ścianach. Aby pokój nie wyglądał płasko, możesz użyć różnych tonów tego samego koloru. Na przykład ściany można ozdobić bielonymi błękitnymi kafelkami, podłogę wykonać w ciemniejszym odcieniu, a na meblach zastosować elegancki granat a dodatki zastosować w kolorze jasnoniebieskim lub szaro-niebieskim.

To jak będzie wyglądać twoja łazienka zależy tylko od ciebie. Kolory zależą od pory dnia – jeżeli tylko w łazience znajduje się okno – kiedy dana osoba spędza czas w łazience oraz od nastroju, w jakim chce się obudzić i zasnąć. Trendy zmieniają się co 1-1,5 roku, remonty łazienek przeprowadzane są co mniej więcej 10 lat więc jasne jest, że do projektu i rozwiązań kolorystycznych tego pomieszczenia należy podchodzić bardzo odpowiedzialnie.

Może Cię również zainteresować artykuł https://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/aranzacja-wnetrz/277086,metamorfoza-mieszkania-z-lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here