pierścionek zaręczynowy

Zaręczyny to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w życiu zakochanych. To pierwszy krok świadczący o tym, że pragną iść przez życie razem, którego przypieczętowaniem jest pierścionek zaręczynowy. Asortyment tego typu biżuterii w sklepach jubilerskich jest bardzo duży. W związku z tym, wielu panów może mieć problem w wyborze tego jednego, jedynego. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

Klasyka gatunku

Częstym wyborem mężczyzn jest pierścionek zaręczynowy z żółtego złota, ozdobiony dużym kamieniem szlachetnym. Jego wielkość czy gramatura w dużej mierze uwarunkowana jest zasobnością portfela. W sprzedaży bowiem znajdziemy zarówno proste i skromne modele, jak również majestatyczne, bogato zdobione pierścionki, których cena może przyprawiać o zawrót głowy. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest to, aby biżuteria spodobała się kobiecie. Warto zatem wcześniej zrobić rozeznanie, co dokładnie lubi i jakie są jej preferencje jubilerskie. Może się okazać, że żółte złoto nie leży w kręgu jej zainteresowań i o wiele lepszym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy z innych typów złota: białego, imitującego platynę czy różowego. Dużą podpowiedzią w tym zakresie będzie noszona przez partnerkę biżuteria. Jeśli nosi białe złoto to znak, że tylko ten rodzaj spodoba jej się najbardziej. I odwrotnie, gdy w jej szkatułce znajduje się duża ilość biżuterii w klasycznym odcieniu żółtego złota to będzie ona najlepszy tropem do poszukiwania idealnego pierścionka zaręczynowego.

Czy tylko z brylantem?

Klasykę gatunku stanowi pierścionek z brylantem. Zwykle o dużej liczbie karatów, z równie dużym kamieniem w środku. Nic dziwnego, doskonale prezentuje się z wszystkimi rodzajami złota, a do tego zachwyca urzekającym pięknem. Jednak pomimo dużej popularności nie oznacza jedynego wyboru. W miejscu brylantów mogą znajdować się również inne kamienie, w zależności od tego, co podoba się kobiecie i jaki jest nasz budżet na ten cel. Możliwości jest wiele, zaczynając od szmaragdów i szafirów przez topazy i rubiny, na perłach kończąc. Pierścionek zaręczynowy w każdej z tych odsłon będzie prezentował się efektownie.

Rozmiar – to sprawa kluczowa!

Na nic zda się najpiękniejsza biżuteria, z idealnie wyszlifowanym kamieniem i czystością kruszcu, jeśli nie będzie odpowiednio dopasowana. Oczywiście, pierścionki zaręczynowe można zmniejszać lub powiększać, ale to przecież nie tylko strata czasu, ale przede wszystkim pieniędzy! Nie wspominając już o tym, że wszelkie modyfikacje jego wyglądu mogą negatywnie wpłynąć na ostateczny kształt i wygląd. Co więcej, na biżuterii wysadzanej w obwodzie kamieniami, jakiekolwiek zmiany nie będą możliwe do przeprowadzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here