Alergia na zwierzęta – jakie są objawy alergii na sierść psa zastanawia się wielu posiadaczy czworonogów, ale także osoby, które planują w przyszłości posiadanie zwierzęcia. Różnego rodzaju lub reakcje na sierść zwierząt mogą ogromnie utrudnić życie pod jednym dachem a nawet całkiem to uniemożliwić.

Najczęstszym i jednym z najbardziej uciążliwych objawów alergii jest katar alergiczny. Osoba uczulona po kontakcie z sierścią psa od razu zacznie kichać i narzekać na cieknącą z nosa wydzielinę. Najbardziej kłopotliwe jest to, że psią sierść nie tak łatwo usunąć z domu, dlatego nawet po wizycie psa, przez jakiś czas mogą się pokazywać objawy w postaci kataru.

Kolejnym objawem równie uciążliwym jak poprzedni jest suchość i swędzenie oczu i spojówek. Jest to bardzo nieprzyjemne i prowadzi do ciągłego pocierania oczu, co powoduje ich zaczerwienienie i podrażnieniem, co prowokuje dalsze swędzenie oczu, które jest trudne do wytrzymania.

Ostatnim z najbardziej popularnych skutków po kontakcie alergika z psią sierścią jest wysypka na ciele. Może ona obejmować duże obszary ciała lub tylko na przykład ręce, którymi dotykano psa. Wysypka może być tylko widoczna, ale może także swędzieć, co może doprowadzić do ran w tym miejscu, dlatego trzeba dbać o higienę, aby uniknąć zakażenia.

Przed nabyciem psa należy sprawdzić, czy nie mamy alergii, aby nie porzucić później zwierzęcia przez własne niedopatrzenie. Wiele osób posiada psy, pomimo uczulenia, ponieważ docenia ich wspaniały charakter i nie może się obyć bez czworonoga. Osoby takie uczą się żyć z objawami choroby, o ile nie są na tyle mocne, że mogłyby zagrażać życiu. Często biorą także tabletki, które hamują reakcje organizmu na alergeny.
Niektórzy co odważniejsi nie przejmują się alergią i istnieją przypadki, w których stopniowe oswajanie zwierzęcia i mieszkanie z ciągłą obecnością alergenu, powodują stopniowy zanik alergii aż do całkowitego wyleczenia. Należy jednak w każdym wypadku zachować szczególną ostrożność, ponieważ z alergiami nie ma żartów i ciężko przewidzieć siłę reakcji a substancję, która uczula.

http://www.nailsworld.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here