Czego nie znoszą pchły?

Pchły to bardzo małe stworzenia, które mogą przysporzyć nam naprawdę wiele problemów. Najpopularniejszym z nich jest swędzenie, lecz te małe pasożyty mogą przenosić nawet choroby, więc zawsze warto wiedzieć, jak się przed nimi bronić. Zatem czego nie lubią pchły?

Po pierwsze, pchły nie lubią wypranych legowisk dla zwierząt i dywanów. Zakurzone wykładziny i łóżka dla zwierząt, to prawdziwy raj dla wszystkich rodzajów pasożytów. Częste pranie wyposażenia, na którym mogą się osadzać się pchły, może spowodować ich całkowite wyginięcie.

Po drugie, pchły nienawidzą mocnych zapachów, np. olejków aromatycznych czy środków chemicznych służących do sprzątania kuchni, czy łazienek. Pasożyty posiadają bardzo czuje receptory węchowe, przez co nie lubią miejsc, które wydzielają bardzo intensywne zapachy, które mocno podrażniają ich węch. Warto pomyśleć o tym przy zakupie następnych olejków aromatycznych.

Po trzecie, pasożyty nie lubią przewietrzonych pomieszczeń. Prawdziwym rajem są dla nich miejsca ciemne, które nie są wypełnione świeżym powietrzem. Nie potrzeba dużo wysiłku, aby przez 10 minut dziennie wietrzyć swój pokój, czy mieszkanie. Ten czas może pozwolić na to, że wszelkie pasożyty znikną z naszego domu już na zawsze.

Po czwarte zwalczaj pchły innymi owadami. Takim idealnym owadem są nicienie, które potrafią dosłownie niszczyć całą populację pcheł. Plus jest taki, że można je kupić praktycznie w każdym sklepie zoologicznym. Nicienie są przyjazne nastawione do środowiska. Jedynym przeciwnikiem dla nich są tylko pchły i tę walkę za każdym razem wygrywają.

Po piąte, pchły nie lubią pustych worków w odkurzaczu. Jeżeli od kilku miesięcy nie opróżniliśmy naszego worka, możemy być pewni, że zadomowiła się tam cała gromada pcheł, które tylko czekają, aby je wypuścić na wolność. Warto więc kontrolować poziom wypełnienia naszego odkurzacza tak, aby nie spotkała nas niemiła niespodzianka przy jego otwarciu.

Pchły to pasożyty, które należy zwalczać bardzo szybko. Każdego dnia ich kolonie rozrastają się bardzo szybko.

http://www.pouczyc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here