Czy wrotki są wciąż w modzie?

0
1110

Moda lubi przemijać i równie szybko wracać. Oczywiście najczęściej spotykamy się z tym określeniem w odniesieniu do trendów związanych ze światem mody. Niemniej jednak należy pamiętać, że moda w świecie elektroniki, czy chociażby aktywności. Doskonałym przykładem może być chociażby jazda na rolkach i deskorolce. Co pewien czas pojawiają się postacie w tych kulturach, które zaciekawiają osoby z nią niezwiązane.

Czy jednak wrotki są dobrym przykładem kolejnej aktywności, która może wrócić? Każdy zna te popularne buty z kółkami (lub w niektórych przypadkach specjalne nakładki na obuwie), lecz niewiele osób miało okazję z nich korzystać. Mowa oczywiście o osobach młodych, które w tym momencie mają około 30 lat. Starsi (przedział między 40-60) na pewno użytkowali wrotki, gdyż na przestrzeni lat 80-tych i 90-tych były one niezwykle popularne na całym świecie.

Czy wrotki powoli wracają do łask?

Biorąc pod uwagę, że jazda na wrotkach jest o wiele mniej skomplikowana niż na klasycznych rolkach, rodzice częściej wybierają je dla swoich najmłodszych pociech. Dzięki temu będą one w stanie opanować jazdę na butach, co przełoży się na szybkość opanowania jazdy na łyżwach lub rolkach w przyszłości. Trzeba pamiętać, że wrotki to jednak zupełnie inne doznania, które są w stanie nas zaskoczyć ilością przyjemności z jazdy.

Czemu więc tak mało osób z nich korzysta? Ze względu na kiepski stan podłoża chodników i tras rowerowych. Żeby wrotki były efektywnym środkiem transportu, nawierzchnia musi być równa i pozbawiona jakichkolwiek problematycznych miejsc. Na szczęście w dużych miastach coraz częściej pojawiają się tory dostosowane do jazdy na wrotkach, na których każdy może spróbować swoich sił, nauczyć się jeździć lub nawet wrócić wspomnieniami do czasów młodości.

Jakie wrotki wybrać?

Do najpopularniejszych należą oczywiście nakładki na buty, dzięki którym możemy regulować ustawienie wielkości obuwia. Dlaczego? Ponieważ są one zazwyczaj dużo tańszym rozwiązaniem od standardowych butów z kółkami i posiadają możliwość regulacji. To naprawdę istotna cecha dla dzieci, ponieważ w dalszym ciągu rośnie im stopa i w innym wypadku prawdopodobnie bardzo szybko wyrosną z wrotek.

Czy jednak wrotki z butami nie są bezpieczniejszym rozwiązaniem? Zacznijmy od tego, że są na pewno droższe. Należy jednak zauważyć, że często są dużo bardziej wytrzymałe i usztywniają kostkę, co przekłada się na maksymalne bezpieczeństwo użytkowników. Wrotki może nie są niebezpieczne, lecz lepiej uważać na siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here