Ja wygląda praca doradcy finansowego?

Doradca finansowy to osoba zajmująca się doradzaniem klientom w sprawach finansowych. Obecnie istnieje dość duży popyt na tego typu usługi. Może on udzielać pomocy, w sprawach finansów, prywatnym klientom, firmom, bądź pracować w banku doradzając klientom w sprawach na przykład kredyty. Najczęściej znajduje swoje miejsce pracy w biurze doradztwa finansowego, gdzie pracuje na własnym rachunku prowadząc działalność gospodarczą.

Praca doradcy polega na stałym kontakcie z klientem. Ma on za zadanie doradzić w trudnych sytuacjach, pomóc wybrać kredyt, bądź doradzić w sprawach podatkowych.

Jakie obowiązki ma doradca finansowy?

– Przeprowadza wywiady z klientami w celu ustalenia celów i oczekiwań dotyczących inwestowania pieniędzy
– Sporządza plany finansowe, w których znajdą się szczegółowe wytyczne odnośnie narzędzi i sposobów osiągnięcia zamierzonych rezultatów
– Monitoruje realizacje zatwierdzonego przez klienta planu finansowego i weryfikuje go
– Przekazuje merytoryczną wiedzę klientom
– Informuje o dostępnych na rynku produktach finansowych, jednak bez sugerowania produktów konkretnej instytucji, ponieważ klient sam powinien wybrać spośród dostępnych ofert, aby nauczyć się samodzielności w podejmowaniu decyzji finansowych.

Doradca finansowy zarobki

Zarobki na tym stanowisku mogą się różnić w zależności od miejsca pracy, oraz umiejętności. Średnio wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Aby zostać doradcą finansowym, nie trzeba mieć specjalnego wykształcenia w dziedzinie finansów. Liczy się przede wszystkim wiedza z zakresu finansów i rozeznanie w bieżącej sytuacji rynkowej. Warto mieć dowody nabytej wiedzy poparte odpowiednimi certyfikatami lub ukończonymi studiami z zakresu finansów. Jednak rzeczą która może zaważyć o wyborze przez potencjalnego klienta jest głównie opinia innych. Klient przed skorzystaniem z usług doradcy finansowego z pewnością przeczyta opinie na jego temat w internecie.

Jest to zawód związany z ciągłym kontaktem z ludźmi i szukaniem porozumienia w ważnych dla nich kwestiach, dlatego doradca finansowy powinien być osobą komunikatywną, obiektywną, odpowiedzialną, cierpliwą i odporną na stres. Ważne są również takie cechy jak dobra organizacja pracy, samodzielność w działaniu, zaradność i zaangażowanie.

Jednak w dzisiejszych czasach istnieją zagrożenia dla tego zawodu. Z pewnością przedsiębiorstwa nie zrezygnują z ich usług, ale indywidualni klienci znajdą inne, darmowe rozwiązania. Każdy z nas ma dostęp do internetu. Nie bez powodu mówi się, że internet to kopalnia wiedzy. Można tam znaleźć informacje na każdy możliwy temat, w tym również doradztwo finansowe. Przewagą jest wygoda i cena. Wielu blogerów dzieli się przemyśleniami na tematu finansowe. Są one dostępne dla każdego za darmo. Po pomoc możemy zwrócić się na forum biznesowym, gdzie wiele osób wyrazi swoją opinie i doświadczenia na różne tematy. Dlatego jeśli chcesz zaistnieć na rynku doradztwa finansowego najlepiej będzie udzielać porad zarówno w biurze, jak i przez internet.

http://www.inwestycyjnawolnosc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here