Jak dbać o farbowane włosy

Jedną z największych przyjemności, jakie kobiety mają z życia, jest farbowanie włosów, ponieważ to właśnie dzięki temu prostemu zabiegowi kosmetyczno-fryzjerskiemu są w stanie wyglądać dokładnie tak, jak chcą, mają również niezliczoną ilość możliwości stylizacji oraz osobowości.

Jak jednak doskonale wiemy, farbowane włosy wymagają odpowiedniego traktowania oraz odpowiedniej, specjalistycznej pielęgnacji, którą na szczęście możesz sobie zapewnić w domowych warunkach, niekoniecznie korzystając z często drogich zabiegów regeneracyjnych. Oto kilka podpowiedzi, w jaki sposób dobrze sobie radzić w przypadku farbowanych włosów.

Farbuj rozsądnie

Jeśli podjęłaś decyzję o zafarbowaniu włosów, staraj się nie dokładać swoim włosom dodatkowego obciążenia w postaci na przykład trwałej ondulacji, która jest bardzo agresywna dla każdego rodzaju włosów, szczególnie zaś dla farbowanych.

Jeśli zastosujesz jedno i drugie, możesz mieć pewność, że włosy będą zwyczajnie zniszczone. Jeśli chcesz mieć jednak jedno i drugie, trwałą ondulację powinnaś zrobić na dwa tygodnie przed farbowaniem.

Uważaj na swoje włosy

Musisz pamiętać, że farbowane włosy są znacznie delikatniejsze od naturalnych. Musisz więc również delikatnie się z nimi obchodzić. Absolutnie nie szoruj ich ręcznikiem, aby pozbawić ich jak największej ilości wody. Nie możesz ich również zbyt mocno szczotkować, najlepiej zaś używać do ich rozczesywania specjalnych odżywek, które tę czynność znacznie ułatwią.

Unikaj gorącego powietrza

Dla farbowanych włosów raczej niewskazane jest również traktowanie ich strumieniem gorącego powietrza, wydobywającego się z suszarki. Takie traktowanie dodatkowo wysusza i tak już wysuszone włosy.

Odpowiednie kosmetyki

Dla włosów farbowanych w drogeriach można znaleźć specjalne szampony, których powinnaś używać, ponieważ są delikatniejsze od normalnych szamponów, świetnie nawilżają włosy oraz nadają im miękkości, dbając jednocześnie o ich intensywny i ładny kolor.

Maseczki do włosów

Jeśli chcesz naprawdę solidnie zadbać kondycję swoich farbowanych włosów, po każdym, codziennym myciu powinnaś wcierać w nie przystosowane specjalnie dla nich maski do włosów farbowanych. Dzięki nim włosy odzyskują swój blask oraz najlepiej je odżywiają.
Maseczki do włosów farbowanych niekoniecznie musisz kupować, ponieważ mogą nas z czasem sporo kosztować.

Jak dbać o farbowane włosy

Domowymi sposobami można również je przygotować – z produktów oraz składników, które zwykle posiadamy w domach. Przykładową maseczkę stworzyć, mieszając pięć łyżek oliwy z oliwek oraz jedną łyżkę soku ze świeżo wyciśniętej cytryny. Następnie taką maseczkę musisz wmasować dokładnie we włosy, otulając następnie całą głowę w ręcznik i pozostawiając ją tam na dwa kwadranse.

Inną maseczkę przygotujesz, wykorzystując żółtka jaja kurzego. Jedno żółtko musisz wymieszać z dwiema łyżkami oliwy z oliwek – oryginalnej – do tego koniecznie trzeba dodać jedynie cztery krople witaminy A oraz e, które są specjalnie właśnie do włosów czy paznokci i kapsułki z którymi możemy kupić w aptece.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here