Jak dbać o zamszowe rzeczy

Zamsz jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów nie tylko jeśli chodzi o ubrania, ale również w produkcji obuwia czy dodatków galanteryjnych, przede wszystkim ze względu na jego sporą odporność i ogólnie pojmowaną trwałość.

Jego jedną z największych wad jest jednak podatność na zabrudzenia. Jeśli decydujemy się na zakup produktów wykonanych właśnie z tego materiału, koniecznie musimy poznać wszystkie możliwe sposoby na zwalczanie różnego rodzaju zabrudzeń z ich powierzchni, ponieważ w przeciwnym wypadu naszymi gadżetami nie nacieszymy się zbyt długo.

Sposoby, jakie wam podpowiadamy poniżej, są proste do zapamiętania oraz jeszcze prostsze do wykonania. Dzięki nam już nigdy więcej nie będziesz się obawiać żadnego rodzaju zabrudzeń na zamszowych rzeczach!

Zamszowe buty

Buty wykonane z zamszu to bardzo często spotykany w sklepach obuwniczych produkt przede wszystkim ze względna fakt, że wykonane tak buty świetnie wyglądają, jeszcze lepiej prezentują się na nodze, a do tego sprawdzają się w przypadku dosłownie każdej stylizacji. Jest idealnym wyborem zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, można je nosić w zasadzie do każdego rodzaju garderoby.

Nie ma znaczenia również powaga sytuacji czy wydarzenia, na jakie chcemy je ubrać. Musimy jedynie pamiętać, aby zawsze były perfekcyjnie czyste – dopiero w ten sposób zapewnimy sobie idealną stylizację. Zamszowe buty powinniśmy nawet codziennie impregnować specjalnym specyfikiem, a dokładnie pastą, przeznaczoną wyłącznie do zamszu. Musimy jednak pamiętać, że takie specyfiki nakładamy jedynie na w pełni wysuszone buty, nigdy na wilgotne.

Jak dbać o zamszowe rzeczy

Jeśli powstały na nich zacieki zrobione na przykład z soli drogowej czy z błota, możemy Jerez problemu usunąć za pomocą szczotki z miękkiego włosia, zamoczonej w ciepłej wodzie. Jeśli plama będzie trudna do usunięcia, czynność tę będziemy zmuszeni powtarzać aż do skutku.

Piasek i kurz

Innym rodzajem zabrudzenia będą wszelkiego rodzaju zabrudzenia powstałe z mieszanki kurzu oraz piasku – zamszowe buty możemy przecież również nosić podczas letnich miesięcy. Do ich usunięcia będzie niezbędna gumowa szczotka, a także gumka do mazania.

Sposób na trudne plamy

Czasami na naszych zamszowych rzeczach zdarzają się plamy, które naprawdę trudno jest usunąć. Możemy je jednak pokonać w niezbyt trudny sposób, wykorzystując sodę oczyszczoną oraz mleko.

Musimy te dwie substancje połączyć w proporcji: jedna łyżeczka sody oczyszczone przypadająca na jedną szklankę mleka. Nasze zamszowe przedmioty – na przykład buty – przecieramy w tak stworzonym roztworze.

Plamy z tłuszczu

Kolejnymi, raczej trudnymi do usunięcia w ogóle plamami są plamy z tłuszczu. W tym wypadku będziemy potrzebowali talku oraz benzyny. Z połączenia tych dwóch składników tworzymy pastę, którą następnie nakładamy na zabrudzenie i odczekujemy chwilę, dopóki pasta nie wyschnie.

Następnie plamę możemy wyczyścić szczotką o twardym włosiu.
Jak widać, nie trzeba drogich preparatów ani specjalistycznych płynów, aby móc odpowiednio zadbać o swoje ulubione przedmioty – na przykład buty – wykonane właśnie z zamszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here