Depilacja laserowa, jak się do niej przygotować?

Trudno nam sobie w dzisiejszych czasach chodzenie w kusych sukienkach, krótkich spodenkach czy w kostiumie kąpielowym bez dokładnie wydepilowanych odpowiednich partii ciała. Coraz częściej pamiętamy o tym, aby o nasze ciało dbać w ten sposób nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok.

Depilacja, chociaż w żaden sposób nie kojarzy się nam pozytywnie i która uchodzi za bolesny zabieg, jest jednak konieczna, aby doskonale wyglądać i tak samo się czuć. Dotąd jedynymi znanymi sposobami usuwania zbędnego owłosienia był depilator, pasta cukrowa lub wosk. Dzisiaj jednak w gabinetach kosmetycznych można skorzystać z doskonałego oraz, co ważne, bezbolesnego sposobu depilacji – z depilacji laserowej. Aby z niego skorzystać, trzeba wiedzieć, jak się do niego odpowiednio przygotować.

Depilacja laserowa a nasza skóra

Depilacja laserowa przerywa dotychczas stosowane, bolesne metody pozbywania się nadmiernego owłosienia. Co ważniejsze, nie trzeba również spędzać długich godzin na zabiegu, nie mamy po nim zaczerwień, a efekt utrzymuje się znacznie dłużej, niż w przypadku wszystkich innych, popularnych metod.

Laserowe usuwanie owłosienia trwa mniej więcej dwadzieścia minut, na skórze nie widać najmniejszych śladów zaczerwienienia czy podrażnienia skóry, przeciwnie, jest ona odpowiednio nawilżona, nie ulega poparzeniom, jak w przypadku choćby stosowania wosku. Jest to również bardzo dokładna metoda, co również stanowi jej ogromną zaletę.

Jak działa metoda laserowego usuwania owłosienia?

Laser jest bardzo skutecznym urządzeniem, ponieważ za pomocą jego wiązki usuwany jest włos wraz z cebulką, dlatego właśnie efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Trzeba pamiętać, że zabieg ten należy do inwazyjnych, dlatego skóra powinna być w związku z tym pod stałą opieką dermatologa.

Depilacja laserowa, jak się do niej przygotować?

Trzeba się jednak przygotować na wydatek większego rzędu oraz na fakt, że za pierwszym razem efekt nie będzie zbyt widoczny – dopiero po kilku sesjach zdobędziemy pewność, że włoski nie będą odrastały w miejscach poddanych depilacji. Koniecznie jednak przed zdecydowaniem się na tego rodzaju zabieg musisz się dowiedzieć, czy nie jesteś alergikiem albo nie chorujesz na jakąś dermatologiczną chorobę skóry, jak łuszczycę, bielactwo, padaczkę czy cukrzycę. Nie możesz również posiadać rozrusznika serca ani stosować leków na bazie ziół.

Jak się przygotować?

Najlepiej przygotować skórę do takiego zabiegu nie eksponując jej na słońcu już na jakiś miesiąc przed planowanym zabiegiem, nie powinnaś również stosować kosmetyków zawierających witaminy A oraz C, kwasy owocowe czy retinol. Dobrze zrobi również wcześniejsza rozmowa z kosmetyczką na temat samego zabiegu, reakcji skóry, rodzaju owłosienia czy stosowanych dotychczas kosmetyków – wszystkie informacje mogą mieć bardzo istotne znaczenie.

Jeśli nie jesteś pewna co do samego zabiegu, możesz umówić się na próbny zabieg, dzięki któremu upewnisz się w swojej decyzji. Konieczne jest również odpowiednie nawilżanie skóry w miejscach, w jakich ma być przeprowadzony zabieg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here