Jak pielęgnować włosy zimą

Nasze włosy przez cały rok wymagają naszej specjalnej troski oraz zainteresowania. Każda pora roku stwarza innego rodzaju zagrożenia oraz czynniki, przed którymi koniecznie musimy nasze włosy chronić, aby zawsze były piękne oraz doskonale się układały, a także nie były rozdwojone czy zniszczone, szare, nieodżywione.

Poza latem to właśnie zima jest jednym z najtrudniejszych dla nich okresów w roku, gdyż własne wtedy narażone są przede wszystkim na ogromne zmiany temperatur oraz na masę innych, niszczących czynników oraz zasłanianie ich ciepłymi czapkami. Z nami jednak zadbasz odpowiednio o swoją dumę.

Przetłuszczające się włosy

Wśród najczęściej wymienianych kłopotów z kondycją włosów wskazywane są te, gdzie włosy już kilka godzin po umyciu wyglądają nieświeżo, są przyklapnięte, bez życia, a także bardzo szybko się przetłuszczają. W takich sytuacjach najlepiej zmienić szampon na taki do codziennego użytku, a więc nieco lżejszy, niż zazwyczaj.

Dobrze również, aby zawierał wyciąg z chmielu, szałwii, skrzypu czy pokrzywy. Z tych ziół warto również przygotowywać specjalne płukanki dogłosów i stosować je przynajmniej raz w tygodniu, będą one hamowały nadmierną pracę gruczołów łojowych.

Płukankę przygotujemy z garści wymienionych wyżej ziół, zalanych litrem wrzącej wody, następnie musimy ją przykryć oraz zaczekać, aż się zaparzy dokładnie oraz wystygnie. Po tym czasie płukankę cedzimy, a chłodnym wywarem płuczemy włosy.

Nie zapominaj o grzebieniu

Musisz pamiętać i pilnować, aby regularnie czyścić grzebienie oraz szczotki, z jakich korzystasz, ponieważ cząsteczki tłuszczu oraz brud, jaki się w nich znajduje, trafiają w przeciwnym przypadku z powrotem na włosy. Do ich wyczyszczenia wystarczy zwykła woda z mydłem.

Odpowiednio się odżywiaj

Na stan naszej skóry czy włosów na w ogromnej mierze wpływ to, co jemy. W czasie zimy powinniśmy nasze posiłki wzbogacić o takie elementy, jak pestki dyni oraz słonecznika, ponieważ jest w nich zawarty cynk, ograniczający wydzielanie tłuszczu.

Jak pielęgnować włosy zimą

Dobrym sposobem będzie również rozpoczęcie przyjmowania drożdżowych tabletek, poprawiających kondycję włosów, skóry orz paznokci.

Farbowanie

Na przetłuszczające się włosy świetnie sprawdzi się farbowanie włosów czy zrobienie sobie trwałej, ponieważ właśnie te zabiegi przesuszają włosy. Jeśli więc masz problemy z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami, taki zabieg nie zaszkodzi.

Problem z łupieżem

W czasie zimy szczególnie często również dopadają nas różne problemy związane z łupieżem. Możemy go pokonać, stosując półtoramiesięczną kurację z pomocą szamponów, w składzie których znajdziemy takie elementy, jak siarczek selenu – przede wszystkim, a także pirytion, kwas salicylowy oraz siarkę. Do swojego szamponu wróć dopiero po zakończonej kuracji.

Nie stosuj zbyt wielu wspomagaczy

Najlepsze są naturalne włosy, nadmierna ilość środków do ich stylizacji może spowodować jedynie lepką warstwę, która będzie ściągała bród oraz kurz z otoczenia, ponadto zatka ujście gruczołów łojowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here