Jak pielęgnować włosy z rozdwojonymi końcówkami

Nasze włosy to nasz najcenniejszy skarb, ponieważ bez naszych włosów nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie wiele zdziałać. Dzięki fryzurom oraz to nowszym stylizacjom czy nowym, ciekawym kolorom włosów jesteśmy w stanie wyrażać siebie, nasze poglądy czy stanowiska w jakiś konkretnych sprawach.

Najczęściej jednak efektem naszych ciągłych stylizacji, zmian oraz poddawania włosów różnorodnym zabiegom, począwszy od farbowania, przez suszenie, stylizowanie, prostowanie, kręcenie, korzystanie z różnych chemicznych preparatów do stylizacji sprawiamy, że włosy są osłabione. Najlepiej to widać, kiedy się w takich chwilach popatrzy na ich rozdwojone końce.

Nie powinniśmy zanadto wierzyć cudownym preparatom, oferowanym przez różne, czasem nawet bardzo markowe firmy. Szczerze – z rozdwojonymi końcówkami boryka się zdecydowana większość z nas – na szczęście jednak dla nas wszystkich najlepsze są domowe sposoby oraz kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie pozwoli nam cieszyć się pięknymi włosami, bez rozdwojonych końcówek.

Działanie pierwsze

Jeśli już zauważyłyśmy u siebie problem związany z rozdwojonymi końcówkami, pierwszym naszym działaniem powinno być udanie się do fryzjera. Ten powinien wszystkie rozdwojone końcówki obciąć, aby mieć materiał do pracy na później – odtąd będziemy mieć szansę na odpowiednią pielęgnację.

Musimy również pamiętać, aby końcówki włosów obcinać regularnie – najlepiej, aby robić to raz na dwa albo trzy miesiące. Wystarczy też obciąć zaledwie pół do jednego centymetra jednorazowo. Nie musimy się więc obawiać o spore straty w długości naszych włosów.

Dalej już tylko odpowiednia pielęgnacja

Teraz mamy czas na odpowiednie zadbanie o nasze włosy, aby podobna sytuacja już więcej się nie powtórzyła. W tym celu musimy przynajmniej raz w tygodniu w skórę głowy wcierać sok z rzepy. Taką maseczkę trzymamy pod ręcznikiem przez około sześćdziesiąt minut. Następnie myjemy jak zwykle włosy.

Korzystaj z natury

Do regeneracji słabych i zniszczonych włosów świetnie nadają się również preparaty zawierające skrzyp polny. Najlepiej jednak korzystać z jego właściwości bezpośrednio, to znaczy najlepiej wykonać sobie z jego suszu płukankę – jeśli takiego wywaru będziemy używać wraz ze skrzypem do płukania włosów, to możemy być pewni, że będą one piękne oraz silne i lśniące.

Jak pielęgnować włosy z rozdwojonymi końcówkami

Będą również zdecydowanie szybciej rosły, a na tym najczęściej również nam zależy.

Przed myciem włosów

Każdorazowo na dwa kwadranse przed myciem włosów pamiętaj, aby słabe końcówki włosów natrzeć olejkiem z jojoby albo z lanoliny, to równie znakomicie wzmocni włosy i zapewni im znakomity wygląd.

Właściwe czesanie włosów

Także sposób, w jaki traktujemy nasze włosy podczas czesania, jest bardzo ważny. Musimy zawsze czesać je bardzo delikatnie, unikając jednak ognia tapirowania, ponieważ powoduje ono jedynie rozdwajanie się końcówek włosów. Musimy pamiętać o ochronie włosów przed mocnym słońcem, nie stosujemy silnej chemii i o ile jest to wykonalne, nie korzystamy z suszarki czy prostownicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here