Jak wyczyścić białe (gumowe) części tenisówek, trampek i ich nie zniszczyć

Z pewnością to właśnie trampki należą do naszych ulubionych rodzajów obuwia, ponieważ są uniwersalne oraz ponadczasowe, dają nam również niemal niezliczone możliwości stylizacji naszego ubioru. To absolutna klasyka, która pasuje w zasadzie do każdego rodzaju stroju oraz stylizacji, zarówno do strojów sportowych oraz do bardziej eleganckich stylizacji. Niektórzy ubierają tenisówki nawet do ślubnego garnituru!

Dzięki temu nasz wygląd upodabnia się do rockersa, któremu niekoniecznie – pozornie – dba o swój wizerunek. Tenisówki to również jeden z ulubionych elementów ubioru artystów, przewrotowców czy zwolenników awangardy czy rewolucji, którzy uwielbiają mieć swój własny styl.

W sklepach znajdziemy masę różnorodnych rodzajów tenisówek, jednak najczęściej oraz najchętniej kupowanymi są ciemne tenisówki z białymi podeszwami, których biała guma po jakimś czasie żółknie, a także się brudzi podczas chodzenia. Jej doczyszczenie w normalnych warunkach jest trudne do wykonania, ale nie niemożliwe, jeśli wiemy, jak postępować.

Nie używaj mleczek czyszczących

Pierwszą zasadą w doprowadzaniu do porządku gumy w naszych ulubionych tenisówkach musimy pamiętać o tym, żeby zawsze unikać mleczka czyszczącego typu CIF, ponieważ chociaż faktycznie da on oczekiwane rezultaty i nasze trampki będą czyste, to jednak w niedługim czasie z pewnością zżółkną, jeśli z kolei zaczniesz używać do czyszczenia wybielacza, guma stanie się krucha i w bardzo krótkim czasie zwyczajnie nasze buty będą nadawały się do wyrzucenia.

Tak wygląda właściwe działanie

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o kolor gumy w swoich trampkach, nanieś na mokrą gąbkę albo szmatkę dowolny proszek do białego prania, przy czym im lepszego użyjemy, tym lepszy będzie efekt, jaki osiągniemy. Wśród czołówki proszków, z jakich możemy korzystać, najlepiej wybierać Vizir, Persil, E, czy nawet Rex. Trzeba go na gumie trzeć, dopóki nie stanie się jednolitą papką. Dalej działanie jest bardzo proste – wykonaną w wyżej wymieniony sposób papką czyść białe części tenisówek, dopóki nie staną się śnieżnobiałe.

Jak wyczyścić białe (gumowe) części tenisówek, trampek i ich nie zniszczyć

Oczywiście w międzyczasie musisz płukać szmatkę czy gąbkę z brudu, jeśli istnieje taka konieczność. Na samym końcu musisz zrobić jeszcze jedną rzecz, aby dokończyć cały proces – musisz dokładnie spłukać pianę, którą czyściłaś swoje buty. Dalej wystarczy je już jedynie zostawić do dokładnego wyschnięcia – i gotowe!

Ten sposób świetnie nadaje się do czyszczenia w bardzo prosty sposób naszych ukochanych butów, jakimi są trampki, nawet z bardzo dużego zabrudzenia, pozornie niemożliwego do usunięcia. Sam sposób jest banalnie prosty, a my dzięki niemu zyskujemy niepowtarzalna okazję do nadania naszym butom drugiego życia. W ten sposób możemy czyścic trampki nawet po koncertach czy po górskich wycieczkach, ponieważ proszek świetnie radzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Dodatkowo możesz swoje trampki impregnować, używając specjalny preparat do pielęgnacji gumy oraz plastiku, jaki najczęściej jest stosowany w samochodach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here