Jak trafnie dobrać kolor włosów do typu urody

Ładny wygląd będzie zależał nie tylko od naszego stylu ubierania się czy stosowanego makijażu, ale również – a może nawet w głównej mierze – od tego, jakie farby do włosów stosujemy. Żeby mieć pewność, że odpowiednio dobieramy farbę do rodzaju i typu urody, w pierwszej kolejności musimy się z nimi zapoznać.

Dobranie odpowiedniego koloru czy odcieniu jest bardzo ważne, ponieważ odpowiedni wybór sprawi, że będziemy wyglądać doskonale nawet bez wykonanego makijażu.

Cztery typu urody

Według ekspertów możemy mieć do czynienia nawet z 4, przez 6 do nawet 12 czy 16 różnorodnych typów urody, różniących się oczywiście między sobą. Podstawowe są jednak cztery pierwsze, odnoszące się swoimi nazwami do pór roku – mamy więc do czynienia z wiosną, latem, jesienią oraz zimą.

Czyste typu urody:

Wiosna – osoby posiadające ten typ urody najczęściej są obdarzone jasnymi, niemieckimi, miodowymi, jasnobrązowymi oraz jasnozielonymi kolorami oczu, a naturalny kolor włosów w takim przypadku to oczywiście blond. Skóra najczęściej ma ciepły odcień brzoskwini czy świecy woskowej, można się również w przypadku takiej cery spotkać z łososiowo-morelowym rumieńcem, sama skóra jest delikatna i cienka, zdarzają się przebarwienia czy piegi, a opalenizna najczęściej jest złoto-brązowa, błyszcząca.

Najlepszym kolorem włosów będzie odcień złotego blond, a także delikatny rudy – miedziany, blond Koniakowy lub miodowy.

Lato – takie osoby mają najczęściej niebieskie lub szare oczy, czasem nawet trudny do określenia, a nawet zmienny. Naturalny kolor włosów jest zwykle popielaty, wydaje się często być bez wyrazu, wpadają również w odcienie brązu. W stosunku do wiosen mają wyrazistsze brwi oraz rzęsy.

Karnacja jest chłodna, zwykle jasna, blada, a nawet porcelanowa, ale się nie błyszczy, a znamiona czy piegi zdarzają się bardzo rzadko. Najlepszymi kolorami dla osób-lat będą średnie odcienie brązu, ale również oberżyna, czerń i burgund, jednak do tych ostatnich konieczne będzie stosowanie makijażu.

Jesień – te osoby najczęściej posiadają zielone lub jasno- albo ciemnobrązowe oczy, a także kasztanowe, miodowe oraz wszystkie zbliżone właśnie do tego kolor. Naturalny kolor włosów najczęściej wpada w rudy, czasem w blond. Oprawa oczu zwykle również jest zbliżona do koloru i odcienia włosów.

Jak trafnie dobrać kolor włosów do typu urody

Skóra tego typu urody najczęściej jest woskowa, porcelanowa lub różowawa, czasem beżowa z odcieniem złota. Piegi zdarzają się w takich przypadkach bardzo często. Najlepszym kolorem, podkreślającym urodę w tym wypadku będą różnego rodzaju rudości, a także kolor miodowy oraz blond.

Zima – w tym wypadku będziemy mieć do czynienia z wymownym spojrzeniem oczu w kolorze szafirowym, błękitu lazurowego, ciemnej zieleni, brązu, piwnych, a nawet czarnych. Włosy w tym przypadku zwykle są ciemne, karnacja przeciwnie – jasna, niemal alabastrowa lub odwrotnie – śniada, oliwkowa. Jeśli występuje rumieniec, jest różowy. Zimy powinny nosić kolory ciemnego brązu, czerni, oberżyny, a także burgundu czy nawet chłodnej czerwieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here