Jak usunąć z odzieży plamy z dezodorantu

Ubrania to nasza wizytówka, każdego dnia staramy się wyglądać nienagannie, ponieważ nasza odzież nie tylko wiele mówi o nas samych, ale również o stosunku do naszych przyjaciół, znajomych, gości czy przełożonych.

Nienaganny ubiór to również najważniejsza rzecz, na jaką zwracamy uwagę nie tylko u nas samych, ale również u innych ludzi, często zdarza się nam oceniać ludzi właśnie po nim. Warto jednak pamiętać, że chociaż stosowanie odpowiedniej higieny osobistej, w tym oczywiście dezodorantów czy antyperspirantów, niezależnie od tego, czy są w sprayu, sztyfcie czy w kulce, to mimo różnorodnych reklam, jakie oglądamy codziennie w telewizji, niekoniecznie mogą one mówić prawdę.

Reklamy najczęściej nam wmawiają, że stosowanie takiego czy innego specyfiku zapewni nam nie tylko pełną ochronę przed poceniem się nawet przez siedemdziesiąt dwie godziny, ale również to, że nasze ubrania będą świetnie wyglądały bez żadnych śladów pozostawianych pod pachami.

Prawda jest jednak inna – niezależnie od stosowanego specyfiku na czarnych ubraniach będziemy mieć w sytuacjach stresowych ślady w kolorze białym, na białych ubraniach znajdziemy zwykle żółte ślady, czasem mogą być również różowawe czy czerwonawe. Niezależnie od koloru, w jakim będą uporczywe  , które są trudne, a czasem nawet niemożliwe do usunięcia w praniu w pralce automatycznej, musimy sobie jakoś poradzić. My mamy na to jednak sprawdzony sposób. Przeczytaj naszą poradę, a dowiesz się, jak sobie radzić w takich sytuacjach oraz jak skutecznie odnawiać używane ubrania.

Jak walczyć z ohydnymi plamami?

Do pokonania tych trudnych do usunięcia plam z naszych ubrań wystarczy nam posiadanie paru zawsze znajdujących się w mieszkaniu produktów. W pierwszej kolejności bezpośrednio na plamę koniecznie musimy wylać odrobinę białego octu spirytusowego, dziesięcioprocentowego, a następnie potrzeć tkaniną, aby mieć pewność, że ocet wejdzie w najważniejsze zakamarki.

Za jego pomocą postaraj się zetrzeć osad, jaki pojawił się po użyciu antyperspirantu. Ocet musi wniknąć w głąb tkaniny, która nosi zabrudzenia. Następnie, aby mieć pewność, że środek zadziałał, namocz tkaninę na kwadrans w ciepłej wodzie, do której dodasz pół szklanki octu oraz płynu do prania, aby ubranie ładnie pachniało. Po upłynięciu owego kwadransa najlepiej będzie wyprać nasze ubranie dokładnie w wodzie z octem oraz płynem.

Jak usunąć z odzieży plamy z dezodorantu

Po skończeniu tej czynności ubranie musisz równie dokładnie wyprać najlepiej w leniej wodzie. Aby w następnej kolejności mieć pewność, że usuniecie dosyć ostry zapach octu, wypłucz go po wszystkim dodatkowo w płynie do płukania tkanin – ubranie będzie delikatne, miękkie i będzie pięknie pachniało. Niekoniecznie musimy nasze ubrania prać w rękach – ten sam sposób świetnie sprawdzi się również w przypadku prania w pralce automatycznej i zawsze się tak samo dobrze sprawdza.

Dzięki temu prostemu sposobowi nasze ubrania zawsze będą świetnie wyglądały, a my nie będziemy się musieli żegnać z naszymi ulubionymi ubraniami po niedługiej chwili noszenia go.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here