Jak wykonać domowy peeling

Doskonale wszystkie zdaje sobie sprawę z faktu, że niekonieczne i niepotrzebne jest chodzenie na drogie zabiegi kosmetyczne do profesjonalnych gabinetów czy salonów piękności, ponieważ większość z nich możesz niewielkim nakładem czasowym oraz finansowym wykonać w domowym zaciszu z produktów, które zawsze masz w domu pod ręką.

Warto jednak również pamiętać, jak ważne jest odpowiednie dbanie o nasze ciało oraz zdrowie czy urodę. Takie zabiegi są konieczne, aby zachować piękną, młodzieńczą skórę oraz ciało, dlatego do dzieła! Dzisiaj przedstawimy wam sposób na przygotowanie domowej roboty peelingu – bez wychodzenia z domu, bez wydawania fortuny, z najbardziej podstawowych składników.

Peeling pierwszy: kawa

Z pewnością w każdym domu znajdziemy mieloną kawę, którą chętnie zaczynamy każdy kolejny dzień. Mało kto jednak wie o tym, że kawa świetnie nadaje się również jako środek, z którego można przygotować znakomity peeling.

Sposób na niego jest bardzo prosty – nie wylewamy fusów z wypitej kawy, tylko zostawiamy je sobie do naszej wieczornej kąpieli. Aby osiągnąć najlepszy efekt, należy fusy wmasować w skórę okrężnymi ruchami, najlepiej przez kilka minut, następnie wszystko dokładnie spłukujemy.

Dzięki temu zabiegowi skóra będzie niesamowicie gładka, a zawarta w fusach z kawy kofeina doda jej młodzieńczego wyglądu. Tych samych fusów kawy możesz również używać do złuszczania martwego naskórka na twarzy, jednak musisz robić to niezwykle delikatnie i ostrożnie, aby żadne ziarenko fusów nie dostało się do oka, ponieważ może je podrażnić.

Jak wykonać domowy peeling

 

 

Peeling drugi: cukier

Cukier możemy wykorzystać nie tylko do słodzenia ulubionej kawy, ale także do wykonania prostego i skutecznego peelingu. Wystarczy około pół szklanki tego produktu i robimy z nim dokładnie to samo, co z fusami z kawy. W tym przypadku również możemy zastosować go do wykonania peelingu złuszczającego martwy naskórek twarzy, nie ma jednak obaw o podrażnienie oka czy jego spuchnięcie, jeśli się do niego przypadkowo dostanie.

Peeling trzeci: gruboziarnista sól morska

Wielkie trio doskonałych produktów, za pomocą których możemy wykonać domowy zabieg pielęgnacyjny, jest właśnie koniecznie gruboziarnista sól morska, ewentualnie zwykła, jeśli akurat nie posiadamy tej pierwszej.

Tutaj również nie będzie większego zaskoczenia, ponieważ tak jak w dwóch poprzednich przypadkach, również tutaj sól wmasowujemy w nasze ciało kolistymi ruchami. W przypadku soli musisz jednak pamiętać, aby absolutnie nigdy nie stosować jej bezpośrednio po depilacji albo jeśli mamy w którymś miejscu uszkodzony naskórek, gdyż wywoła ona wtedy jedynie nieprzyjemne uczucie długotrwałego pieczenia.

Po tego rodzaju zabiegach, nawet tych wykonywanych w domu, koniecznie musisz pamiętać o jednej zasadzie: jeśli traktujemy dosyć szorstko naszą skórę, będzie ona potrzebowała również odpowiedniego nawilżenia. Pamiętaj, aby po każdym zabiegu peelingującym stosować dobrej jakości, głęboko nawilżający krem albo balsam. Dopiero to zamknie całość zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here