kac

Niektórzy wiedzą, że „zabawa do białego rana” nie jest żadną metaforą. Zdarzają się imprezy, które faktycznie trwają całą noc i kończą się, gdy słońce wędruje już po nieboskłonie. Większość z nich okazuje się jednak dość wyczerpująca dla organizmu – połączony z niewyspaniem kac to nic przyjemnego. Jak szybko pozbyć się kaca po szalonej imprezie do rana? Oto sprawdzone i niemal niezawodne sposoby na kaca, które warto znać!

Higiena przede wszystkim: letni prysznic

Po nieprzespanej nocy, wciąż na lekkim rauszu, większość z nas po wejściu do domu kieruje się prosto do łóżka – i trudno się temu dziwić. Gdy jednak obudzisz się już po południu, po kilku godzinach snu, jak najszybciej weź prysznic lub krótką kąpiel. Dlaczego to takie ważne? Oczyszczenie skóry z zebranych na jej powierzchni zanieczyszczeń o różnym pochodzeniu pozwoli jej swobodnie oddychać. To zaś przełoży się na lepsze dotlenienie wszystkich komórek ciała i szybszą regenerację organizmu.

Dodaj sobie sił – pełnowartościowe śniadanie

Wymieniając swoje sposoby na kaca, wiele osób mówi o pożywnej jajecznicy na śniadanie – większość z nich wie, że to pomaga, ale nie potrafi wyjaśnić dlaczego. To proste – jajecznica dostarcza organizmowi sporą porcję wysokojakościowego białka, które dodaje mu sił i energii.

By wzmocnić antykacowe właściwości jajecznicy, warto też hojnie dodać do niej posiekaną natkę pietruszki. Ponadto warto zjeść kilka cząstek grejpfruta lub pomarańczy oraz zaparzyć herbatę z dużą ilością cytryny. Te domowe sposoby na kaca pomogą w szybszym powrocie do formy.

Wesprzyj nawodnienie organizmu – elektrolity po alkoholu

Jednym z największych wyzwań, z jakimi mierzy się organizm po zbyt dużej ilości przyjętego alkoholu, jest utrzymanie optymalnego poziomu nawodnienia organizmu. By wesprzeć go w tym trudzie, warto zastosować elektrolity w tabletkach musujących. Pomoże też picie dużej ilości wody mineralnej. Zawarte w niej pierwiastki wspomogą szybszą regulację gospodarki wodnej twojego ciała.

Inne sposoby na kaca

Wśród innych skutecznych metod na kaca warto wymienić np.:

  • olejek eteryczny z lawendy – jego aromat pomoże się zrelaksować
  • relaks przed telewizorem – odpoczynek na kacu jest jak najbardziej wskazany – załóż wygodny dres i obejrzyj ulubiony serial
  • Śmiech – lekka komedia zawsze poprawia nastrój

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here