Szary kolor - do czego pasuje?

Szary kolor stał się jednym z najpopularniejszych, zarówno w branży modowej, jak i designie. W obecnych czasach, udając się do sieciówki na zakupy, na pewno każda z nas zauważyła, że w dziale basic kolorem, który króluje jest szary. A właściwie wszystkie jego odcienie. Nic w tym w sumie dziwnego, jest to barwa na tyle uniwersalna, że pasuje do większości stylizacji. Stanowi świetne tło, dla innych bardziej krzykliwych kolorów. Z czym go łączyć?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/z-czym-laczyc-szary-kolor-jakie-ubrania-do-niego-pasuja/

Z jakimi kolorami należy łączyć szarość?

Już ustaliłyśmy, że kolor szary jest jednym z najpopularniejszych w świecie mody. Każda kobieta pragnie, by mieć w szafie coś w tej kolorystyce. A najbardziej, mięsisty, wełniany sweter, który jest hitem sezonu jesienno-zimowego, już od kilku lat. Czemu kolor szary jest tak bardzo pożądany? Wynika to głównie z tego, że jest niezwykle uniwersalny. Pasuje praktycznie do każdego zestawu ubrań, który stworzymy. Poza tym każdej kobiecie pasuje, bez względu na jej kolor włosów, czy skóry. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni jego odcień. Jest to jeden z najbezpieczniejszych kolorów.

Jakim kolorem jest kolor szary?

W przypadku koloru szarego nie ma typowej odpowiedzi. Szarość dzięki temu że ma wiele odcieni, może być zarówno ciepła, jak i chłodna. Czym się te dwie odmiany charakteryzują? W ciepłym szarym możemy dostrzec takie kolory, jak żółty lub brązowy. Ten odcień można zaliczyć do barw ziemi. Jeżeli chodzi o łączenie go z innymi ubraniami, może być ciężej, niż w przypadku odmiany chłodnej. Gdy źle dobierzemy odcień szarego w przypadku górnej garderoby, możemy wyglądać niekorzystnie, a dokładniej na zmęczone. Ten odcień zdecydowanie lepiej wykorzystać na dolnej części garderoby. Dobrym pomysłem jest zestawienie go z bielą, która nie tylko rozjaśni naszą stylizację, ale też nada jej świeżości.

Z kolei chłodna szarość, kryje w sobie takie barwy jak błękit i fiolet. Jest łatwiejsza podczas stylizowania, jednak warto zapamiętać, że pod żadnym pozorem nie można jej łączyć z ciepłą odmianą szarości, te dwa odcienie nie są w stanie stworzyć harmonijnej całości. Chłodna szarość najlepiej sprawdzi się podczas tworzenia kreacji wieczornej, która będzie lekko przezroczysta i wykonana ze zwiewnego materiału.

Zobacz też: http://www.boolvar.pl/figura-kolumna-jakie-ubrania-powinna-nosic-kobieta-ja-posiadajaca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here