Jak wybrać szampon do włosów farbowanych

Włosy regularnie traktowane farbą lub rozjaśniaczem muszą być poddawane nieco innym zabiegom pielęgnacyjnym niż włosy w naturalnym kolorze. Samo farbowanie włosów ma sens tylko wtedy, gdy kolor jest przez cały czas żywy i intensywny – dlatego należy stosować kosmetyki, które go takim utrzymają!

Wymagania włosów farbowanych

Farbowanie włosów jasnych na ciemniejsze kolory bardzo często wzmacnia ich strukturę. To znaczy – włosy stają się nieco grubsze, co nie zmienia faktu, że częste używanie farby może spowodować porowatości w ich łodygach, a także doprowadza do zniszczeń struktury włosa. Z kolei włosy rozjaśniane mogą stać się słabsze i cieńsze. Rozjaśnianie w odrobinę większym stopniu niż farbowanie wpływa na fatalną kondycję włosa, dlatego poleca się robić to w renomowanych zakładach fryzjerskich, aby nie spalić sobie końcówek. Włosy farbowane muszą być poddawane pielęgnacji wzmacniającej ich strukturę oraz poprawiającej pigmentację. Dobrze, jeśli zawierają pigmenty wzmacniające kolor lub składniki niedoprowadzające do żółknięcia koloru. Idealnie, jeśli włosy zostaną ochronione przed blaknięciem na skutek działania promieni słonecznych poprzez zastosowanie filtrów UV. Wtedy będą mogły dłużej cieszyć się pierwotnym, zamierzonym kolorem i nie będą wymagały tak częstego farbowania na całej długości!

Jaki szampon wybrać?

W drogerii można natknąć się na bardzo dobrej jakości Loreal szampon do włosów farbowanych, który można śmiało wykorzystać jako podstawę codziennej pielęgnacji tego rodzaju włosów. Ponieważ mają one skłonność do szybkiego przyzwyczajania się do substancji aktywnych zawartych w szamponie, warto Loreal szampon do włosów farbowanych stosować naprzemiennie z innym dobrym szamponem – Kerastase, który ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularny nie tylko wśród profesjonalistów. Należy pamiętać, że do włosów farbowanych na ciemno stosuje się inne szampony – zawierające pigmenty, które wzmacniają pierwotny kolor włosów. Z kolei do włosów rozjaśnianych używa się szamponów o nieco innym działaniu – rozjaśniającym w sposób naturalny, aby nadawać włosom zimniejszego tonu. Jest to konieczne, aby po pewnym czasie nie mieć na głowie efektu kurczaczka – czyli żółtych, nieestetycznych włosów, które nie mają nic wspólnego z jasnym blondem. Wybierając się na zakupy do drogerii warto porównać kilka szamponów do farbowanych włosów różnych firm i nie przyzwyczajać się zanadto do jednej marki. Dzięki temu uda się uniknąć przyzwyczajenia włosów do składników danego szamponu i tym samym uskuteczni się właściwą pielęgnację misternie zafarbowanych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here