Męski manicure – co warto wiedzieć

0
1993

Manicure kojarzy się zazwyczaj z zabiegiem kosmetycznym, który chętnie wybierają panie. Czasy jednak się zmieniają i coraz częściej również mężczyźni decydują się na wizytę u kosmetyczki. Z tego powodu na rynku pojawiają się produkty przeznaczone do pielęgnacji męskich paznokci.

Pielęgnacja męskich dłoni

Właśnie z myślą o nowoczesnych mężczyznach producenci lakierów hybrydowych i kosmetyków do pielęgnacji dłoni rozszerzają swoją ofertę. Tak jest chociażby w przypadku Indigo Nails. Znana marka od pewnego czasu posiada m.in. oliwkę do skórek z serii Omnia – https://www.indigo-nails.com/pl,a8555,oliwka-do-skorek-omnia-shea-elixir-8-ml.html. Perfumowany Shea Elixir to produkt o bukiecie skrywającym nuty zapachowe cedru i piżma, który  jest idealnym dopełnieniem kosmetyczki mężczyzny XXI wieku.

Manicure męski krok po kroku

Czy manicure męski różni się od kobiecego? Jest praktycznie identyczny z wyjątkiem zastosowanych kosmetyków i każda doświadczona kosmetyczka powinna sobie z nim świetnie poradzić – https://www.indigo-nails.com/blog/pl,jak-zrobic-meski-manicure.html. Jak wygląda taki zabieg krok po kroku? Po umyciu, zdezynfekowaniu dłoni i założeniu rękawiczek należy wykonać następujące czynności:

  • odsunąć skórki za pomocą kopytka,
  • delikatnie usunąć nadmiar nabłonków za pomocą frezu (najlepiej do tego nadaje się model nr 9 z oferty Indigo Nails),
  • oczyścić skórki (w tym przypadku idealnie sprawdzi się frez do paznokci Cuticle nr 1),
  • wymodelować płytkę paznokcia za pomocą pilnika (najlepiej laserowego),
  • wygładzić wszelkie nierówności bufferem i oczyścić płytkę z pyłu,
  • wyciąć skórki za pomocą cążek,
  • usunąć pozostałości skórek (frez nr 14 sprawdzi się tutaj celująco).

Na samy końcu można zaaplikować masło shea oraz krem do rąk, wykonując kojący masaż. Po tak kompleksowym zabiegu paznokcie oraz dłonie każdego mężczyzny będą wyglądać niezwykle atrakcyjnie przez długi czas.

Manicure to zabieg, którego nie powinien wstydzić żaden mężczyzna. Co więcej, zadbane dłonie powinny być jego wizytówką!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here