Jak zrobić domową mikrodermabrazję

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy to absolutna podstawa doskonałej skóry oraz zapobiegania jej przedwczesnemu starzeniu się.

Staramy się stosować wszystkie najnowocześniejsze metody kosmetyczne, które będą w stanie sprawić, że nasza skóra stanie się przede wszystkim jedwabiście gładka i przyjemna w dotyku, a przez to atrakcyjna, sprawiająca nam samym przyjemność i dodającą pewności siebie, która tak bardzo jest dzisiaj potrzebna na każdym kroku.

Nie trzeba jednak wydawać majątku w salonach oraz gabinetach kosmetycznych, ponieważ zabieg mikrodermabrazji można wykonać samodzielnie, w domowym zaciszu. Poniżej przedstawiamy sposób na jego wykonanie w kilku różnych wersjach, w zależności od preferencji.

Z pomocą owoców

Do małej miseczki wsypujemy nie więcej, jak łyżeczkę sody oczyszczonej, a w następnym kroku wybieramy dowolny owoc, który będziemy wykorzystywać do naszego domowego zabiegu. Z doświadczenia jednak wiadomo, że najlepiej do niego nadają się śliwki, jabłka, awokado oraz banany.

Jak zrobić domową mikrodermabrazję

Po wybraniu któregoś z nich rozgniatamy na miazgę około jednej trzeciej owocu. Następnie musimy tę miazgę połączyć z przygotowaną sodą. Myjemy dokładnie twarz i nakładamy na nią naszą maseczkę na jakieś pięć minut, po tym czasie raz jeszcze dokładnie myjemy skórę twarzy.

Z pomocą jogurtu

Druga wersja zakłada wykorzystanie również około łyżeczki sody oczyszczonej, którą tym razem łączymy z trzema łyżeczkami jogurtu naturalnego.

Do tej wersji zabiegu najlepiej sprawdzi się gęsty jogurt, który nie będzie spływał z twarzy po wymieszaniu go z sodą oczyszczoną. Również w tym przypadku maseczkę wykonaną z połączonych ze sobą dwóch składników trzymamy na twarzy przez około pięć minut, a następnie spłukujemy.

Z pomocą wody

Ta wersja domowego zabiegu jest najmocniejszą, dlatego trzeba z niej zrezygnować, jeśli wykonujemy zabieg w ogóle po raz pierwszy.

W tym wypadku bierzemy znów łyżeczkę sody oczyszczonej i po zmieszaniu ją z odrobiną wody nakładamy na twarz. Po pięciu minutach trzymania maseczki na buzi dokładnie ją spłukujemy letnią wodą.

Dlaczego korzystamy z sody oczyszczonej?

Ten produkt, który posiadamy w każdym domu dosłownie zawsze, wykorzystujemy również w domowych zabiegach kosmetycznych, ponieważ ma właściwości złuszczające zrogowaciałego, zbędnego naskórka, pomaga również skórze lepiej i pełniej oddychać. Z kolei zarówno owoce, jak i jogurt, posiadają właściwości głęboko nawilżające, ale również ściągające, posiadają także naturalne witaminy oraz dobroczynne olejki, za pomocą których skóra jest odpowiednio odżywiona i piękna.

Kiedy najlepiej wykonywać domowe zabiegi?

Niektóre z zabiegów kosmetycznych, które wykonujemy, są nieco inwazyjne czy mogą powodować lekkie zaczerwienienia, nawet te domowe, dlatego warto je robić na przykład w piątek wieczorem, kiedy mamy pewność, że rzez kolejne dwa dni nasza skóra nie będzie narażona na działanie czynników zewnętrznych, na przykład silnego słońca czy wiatru.

Trzeba również zawsze pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here