Jak zrobić pastę cukrową do depilacji

W dzisiejszych czasach dbanie nie tylko o higienę osobistą, ale również poddawanie się różnorodnym zabiegom pielęgnacyjnym, szczególnie w przypadku kobiet, to rzecz najnaturalniejsza na świecie, nikogo więc nie dziwi wciąż poszerzające się i tak już długie i imponujące listy zabiegów pielęgnacyjnych czy kosmetycznych w prywatnych gabinetach czy salonach piękności.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych jest depilacja – nie tylko ta podstawowa, obejmująca pachy oraz nogi, często, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kobiety depilują również o wiele mniej przyjemniejsze do tego sfery, takie jak okolice bikini. Nie każdy sposób jednak na pozbycie się uciążliwych włosków jest skuteczne w przypadku każdej jednej kobiety, są więc różne na to metody oraz różne sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Najczęściej i najchętniej kobiety korzystają z domowych sposobów, takich, jak depilacja na mokro maszynką jednorazową, inne wodą depilator, zarówno na mokro, jak i sucho, możemy również wybrać inne opcje, takie jak laserowe usuwanie zbędnego owłosienia najnowocześniejszymi metodami, te jednak są kosztowne, wymagają również wykonania przynajmniej kilku sesji, aby były w pełni skuteczne.

Nie tylko jednak ten sposób jest jedynym – w Internecie można naprawdę sporo przeczytać na temat metody związanej z wykorzystaniem pasty cukrowej. W tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób można wykonać równie skuteczną, co kupna z drogerii, pastę cukrową oraz jak z niej korzystać.

Prosty przepis na sukces

Ten sposób na depilowanie zarówno całego ciała, jak i delikatnych okolic bikini czy twarzy jest bardzo prosty oraz nietrudny do przygotowania, a przede wszystkim tani, co również przekonuje wiele kobiet. W pierwszej kolejności musimy w małym rondelku lub garnuszku zagotować około 100 ml wody, a więc jakieś pół szklanki.

Do tego musimy dodać dwie szklanki cukru oraz sok wyciśnięty świeżo z całej, jednej cytryny. Następnym krokiem jest dokładne mieszanie wszystkiego, dopóki nie uzyskamy jednolitej, gęstej masy. Kolor całej naszej mikstury musi być karmelowy, wtedy będziemy wiedzieć, że nasze eksperymenty idą w dobrą stronę.

Jak zrobić pastę cukrową do depilacji

Dopiero, kiedy barwa zagotowanego cukru będzie brązowa i wręcz apetyczna, możemy zestawić go do ostygnięcia. Następnie przelewamy go do naczynia, które można grzać za pomocą mikrofalówki albo kąpieli wodnej, najlepiej więc sprawdzi się zwykły słoik. Podczas podgrzewania specyfiku trzeba jednak bezwzględnie uważać, aby woda nie przedostała się do pasty, ponieważ zaburzy to osiągniętą konsystencję.

Depilacja

Przyjdzie wreszcie moment, w którym będziesz chciała wykorzystać swój specyfik. Do depilowania zawsze używaj jedynie letniej pasty, nie może być gorąca, ponieważ cię poparzy. Nakładanie jest proste i możnego wykonać zarówno za pomocą palców, jaki specjalnej szpatułki. Przed nałożeniem pasty trzeba przypudrować skórę, aby nie przykleiła się do niej nasza pasta. Nakładana musi być koniecznie z włosem, a zrywana pod włos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here