Jak zrobić wyjątkowy lakier do paznokci

Każda z nas ma jakieś ulubione kolory, które chętnie by widziała również na swoich paznokciach, jednak ich znalezienie nawet w dobrych drogeriach czasami jest bardzo trudne.

Czasem zwyczajnie lubimy również eksperymentować z tworzeniem nowości, także w kwestii kolorów, jakimi później malujemy płytki paznokcia.

Takie wariacje na temat kolorów szczególnie świetnie sprawdzają się w przypadku wakacji oraz wszystkich urlopowych wyjazdów, kiedy lubimy zaskakiwać – nawet samych siebie – i szukać nowych, ciekawych rozwiązań, na jakie być może wcześniej byśmy się nigdy nie zdecydowały.

Czasem również zwyczajnie nasz ulubiony lakier kończy się tuż przed wyjściem na imprezę. Te wszystkie powody to dobre okazje do spróbowania stworzenia swojego własnego, wyjątkowego lakieru do paznokci.

Najważniejsze części składowe

Niewiele będziemy potrzebować, żeby stworzyć swoje ulubione kolory – musimy jedynie zaopatrzyć się w cienie do powiek, które są kluczowym elementem naszego eksperymentu. Najlepiej więc kupić kilka różnokolorowych cieni do powiek, musimy również posiadać bezbarwny lakier do paznokci, który będzie naszym medium. Lakier nie powinien być duży, jeśli nie posiadamy innego, możemy się również zaopatrzyć w niewielkie naczynie, w którym wymieszamy składniki.

Czas na mieszanie!

Będziemy do naszego eksperymentu potrzebować jeszcze plastikowej albo szklanej podstawki oraz najlepiej igły – za pomocą tych niewielkich narzędzi będziemy kruszyć cienie na kolorowe drobinki, a w zasadzie na kolorowy pyłek. Podstawka najlepiej, aby była przezroczysta. Ilość dodanego do bezbarwnego lakieru kolorowego pudru będzie uzależniona od efektu, jaki chcemy uzyskać – im intensywniejsza barwa nam się marzy, tym więcej cieni musimy skruszyć.

Jakie lakiery możemy stworzyć?

Jeśli naszym wymarzonym lakierem do paznokci jest perłowy, lekko kryjący lakier, będziemy potrzebować białego, matowego cienia do powiek – sporą jego ilość. Przyda się również do tej kombinacji nieco białego, perłowego cienia.

Jak zrobić wyjątkowy lakier do paznokci

Po wymieszaniu tych trzech składników nasz nowopowstały lakier będzie się delikatnie mienił i pokryje paznokieć białawą warstwą. To, co najlepsze w tym przepisie, to prostota – możecie dowolnie mieszać składniki oraz tworzyć własne, niecodzienne kompozycje. Taki lakier nie wymaga żadnych specjalnych zaleceń – lakier maluje się dokładnie w taki sam sposób, jak każdy inny lakier do paznokci i w dokładnie taki sam, tradycyjny sposób go zmywamy.

Zachęcamy do tworzenia różnorodnych kompozycji kolorystycznych wedle własnego mniemania oraz pomysłu, ponieważ to doskonały sposób na wykazanie się kreatywnością oraz na pomazanie światu swojego talentu oraz pomysłowości.

Nasz sposób ma również inny, ważny aspekt – takie sposoby są zdecydowanie lepsze dla naszej kieszeni, a efekt osiągamy dokładnie taki sam, jak w przypadku lakieru pochodzącego z drogerii. Warto jednak zawsze przygotowywać je na bieżąco, ponieważ cienie do powiek mogą uporczywie osadzać się na dnie buteleczki z lakierem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here