Praktycznie każda z nas codziennie korzysta z podkładu do twarzy, ponieważ dopiero z jego pomocą makijaż jest pełny oraz wykonany dobrze. Jednak z pewnością również każdej z nas chociaż raz w życiu zdarzyło się pozostawienie na twarzy smug, które nie pozostawiały wątpliwości co do wykonanego makijażu.
Poniżej podpowiadamy, jak właściwie dobierać ten kosmetyk do naszego rodzaju cery oraz w jaki sposób sobie razić z jego nakładaniem.
Dowiedz się więcej o samym podkładzie
W pierwszej kolejności musisz dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o samym kosmetyku, jakim jest podkład, aby później mieć pewność, że właściwie go dobierasz oraz stosujesz. Musisz spośród wszystkich dostępnych na rynku specyfików wybrać odpowiedni do swojego kolorytu skóry i który będzie dla nas zwyczajnie wygodny w aplikowaniu.
Rodzaje podkładów
Najczęściej spotykanym na rynku podkładem jest podkład w płynie, jest uniwersalny, ponieważ nadaje się do każdego rodzaju cery i daje jedne z najnaturalniejszych efektów po nałożeniu. Podkład w kompakcie – kolejna propozycja – z wyglądu przypomina puder, znajduje się nawet w podobnie wyglądającym pudełku. Taki kosmetyk będzie odpowiedni dla kobiet, które potrzebują mocnego krycia. Trzeba jednak pamiętać o rozprowadzaniu go dopiero po ograniu go w dłoni lub na gąbeczce.
Krem lub mus – ta forma podkładu delikatnie pielęgnuje skórę, sprawdza się więc idealnie w przypadku cery suchej, wymagającej specjalnego traktowania. Jego wadą jest małą wydajność. Podkład kremowo-pudrowy jest połączeniem podkładu oraz pudru, sprawdza się więc znakomicie w przypadku wszystkich wiecznie nie mających czasu kobiet, ponieważ skraca czas przygotowania makijażu. Dzięki niemu efekt matowego makijażu można osiągnąć w naprawdę krótkim czasie.
Ostatnią propozycją jest tzw. BB krem, krem pielęgnujący, zawierający jednocześnie pigment. Nie kryje w zasadzie żadnych niedoskonałości, ale na dobrej jakości cerę nie potrzebujemy stosować innego specyfiku.
Podstawowa zasada nakładania podkładu
Trzeba pamiętać, że im cieńsza warstwa podkładu, tym naturalniejszy efekt osiągniemy, to również najlepszy sposób na uniknięcie tak zwanej „maski”.
Najlepiej będzie, jeśli podkład będziemy nakładać za pomocą palców – wtedy możemy bez problemu kosmetyk rozgrzać, a nałożony będzie dłużej matowy, dobrze sprawdzi się również sylikonowa gąbeczka do makijażu, koniecznie wilgotną – wtedy kosmetyk będzie wyglądał zarówno naturalnie, jak i naturalnie.
Zwilżenie gąbeczki spowoduje również, że będzie wystarczał na dłużej – gąbka będzie wchłaniała mniejszą jego ilość.
Poprawne nakładanie podkładu
Podkład zawsze powinien być nakładany w stronę od czoła do podbródka. Jeśli mamy cerę z rozszerzonymi porami, lepiej będzie kosmetyk wklepać niż wcierać. Po nałożeniu kosmetyku wyraźnie widoczne są bruzdy oraz zmarszczki?
Można je bez problemu rozetrzeć za pomocą bawełnianego patyczka do uszu. Podczas malowania się musimy również pamiętać o uszach i szyi, a także o malowaniu się w pełnym świetle.