tłumacz

Jeżeli rozpoczynasz przygodę z tłumaczeniami, to oczywiście musisz się uzbroić w cierpliwość. Minie trochę czasu, zanim zaczniesz otrzymywać zlecenia. Warto też jednak wcześniej przygotować się technicznie. Jak wiadomo, freelancerzy działający w tej branży będą wykorzystywali szereg przydatnych narzędzi. To oczywiście nie tylko pakietu Office, ale również oprogramowanie takie jak, choćby Trados. Zgodnie ze statystykami jest to obecnie jedno z najlepszych zaawansowanych narzędzi na całym świecie, które jest cenione przez wielu doświadczonych tłumaczy, a także przez duże organizacje.

Dlaczego warto wybrać trados?

Nie brakuje oczywiście tego typu programów, co może być też pewnym problemem dla amatorów. Jako początkujący tłumacz nie będziesz po prostu wiedzieć, która aplikacja będzie lepiej się sprawdzała w praktyce. Są też osoby, które korzystają na przykład tylko i wyłącznie z translatora Google. Skoro jednak są dostępne tak zaawansowane urządzenia wirtualne, to dlaczego nie ułatwić sobie pracy. Zlecenia będą wykonywane szybciej, a my będziemy mieli więcej czasu na szukanie kolejnych. W takiej pracy kluczowa jest nie tylko wiedza, ale również sama organizacja. To właśnie gwarantuje program Trados. Przydatność oprogramowania jest potwierdzona przez setki tysięcy zadowolonych klientów. Zaletą tej oferty jest również to, że jest dostępna w wersji demo. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy program ci się spodoba, zanim wydasz pieniądze.

Jak działa program dla tłumaczy?

Największym atutem tego systemu jest to, że mamy tu duży zasób przestrzeni, gdzie będziemy gromadzili nasze tłumaczenia. W ten sposób wygodnie i automatycznie będzie można zarządzać danymi, które dotyczą większych i mniejszych zleceń. Nie musisz się, więc już martwić o chaotyczne rozmieszczenie swoich zleceń w różnych folderach. Tu właśnie w jednym miejscu zgromadzisz wszystkie swoje tłumaczenia. Poza tym program posiada przydatny edytor, który podpowiada na przykład takie same fragmenty tekstu lub podobne. Dzięki temu sama praca tłumacza jest przyspieszona. Nie bez powodu wielu doświadczonych tłumaczy poleca właśnie to oprogramowanie. Jeżeli pracujesz w tej branży, to doskonale wiesz, że kluczem do sukcesu jest pozyskiwanie dużej ilości zleceń. Każdy tłumaczy najczęściej wykonuje kilka tłumaczeń równolegle. Dzięki właśnie tym przydatnym funkcjom dostępnym w Trados mogą one być realizowane znacznie szybciej. To w konsekwencji będzie oznaczać większą ilość klientów i znacznie większe dochody każdego miesiąca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here