Kosmetyki naturalne

Coraz więcej osób sięga po kosmetyki naturalne, które zaczynają stanowić już podstawę pielęgnacji. Naturalne składniki zawarte w preparatach są bezpieczne dla naszej skóry oraz przyjazne środowisku. Wiele osób zwraca również uwagę na testowanie kosmetyków na zwierzętach. Przykładem takiej marki są kosmetyki od Iossi, które przepełnione są roślinnymi, owocowymi ekstraktami. Wciąż jednak istnieje spora grupa osób, która uważa, że kosmetyki naturalne są mniej skuteczne. Dzisiaj przedstawiamy, że to mit!

Skuteczność kosmetyków naturalnych

Wokół kosmetyków naturalnych narosło jednak wiele mitów. Pierwszy dotyczy właśnie tego, że są one mniej skuteczne od kosmetyków konwencjonalnych. To twierdzenie wynika z pewnością z przeświadczenia, że kosmetyki naturalne posiadają mniej substancji aktywnych. Produktu Iossi starają się jednak produkować zaawansowane surowce w taki sposób, aby były one jak najmniej przetworzone, ale jednocześnie utrzymywały swoją skuteczność. Producenci mają również dostęp do efektywnych surowców z bardzo dobrymi badaniami, dlatego nie ma powodu, aby twierdzić, że naturalne kosmetyki są mniej skuteczne.

Trwałość kosmetyków naturalnych

Istnieje dwa rodzaje kosmetyków naturalnych, które odnoszą się do trwałości produkty. Jedne z nich nie są prawie zakonserwowane.  To są tzw. kosmetyki świeże, których możemy używać przez 3 miesiące, przez ten czas trzeba przetrzymywać je w lodówce. W innych preparatach są jednak używane konserwanty, które cechują się odpowiednim bezpieczeństwem, a także są przyjazne dla naszego zdrowia i otoczenia. Okres przydatności takich kosmetyków wynosi ok. 2-3 lata, czyli podobnie jak kosmetyków konwencjonalnych.

Mało przebadane składniki?

To kolejny mit, który pojawia się wśród konsumentów. Dotyczy tego, że kosmetyki naturalne wykorzystują w swoich składach mało przebadane wyciągi roślinne. Tego rodzaju niedopatrzenia są niemożliwe, ponieważ każdy kosmetyk wprowadzany na rynek musi mieć ocenę bezpieczeństwa, która jest przeprowadzona przez wykwalifikowanego asesora, który każdy surowiec musi sprawdzić pod względem toksykologicznym. Oznacza to, że nie ma takiej możliwości, aby składniki kosmetyków naturalnych nie przechodziły odpowiedniej próby.

Eksperci Iossi podkreślają, że rynek kosmetyków naturalnych to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów branży beauty, który dynamicznie wprowadza nowe rozwiązania. Dzięki temu tworzymy bezpieczne produkty, które dbają o jakość naszego zdrowia i środowiska, a jednocześnie skutecznie wpływają na poprawę kondycji skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here