Kilka domowych sposobów na wysuszone i spękane pięty

Często zdarza nam się dbać doskonale o dłonie oraz paznokcie pamiętając, że to własne dłonie są wizytówką każdego człowieka i że po ich wyglądzie często człowiek jest oceniany.

Zapominamy tylko, że szczególnie podczas okresu wakacyjnego oraz podczas zimowych wypadów na przykład na basen również nasze stopy świadczą o tym, jakim stopniu dbamy o swój wygląd oraz o swoje ciało. Musimy pamiętać, że naskórek naszych pięt z czasem staje się szorstki oraz zwyczajnie twardy od chodzenia oraz suchy. Obumarły naskórek samoczynnie się łuszczy.

Na szczęście nie potrzebujesz drogiego sprzętu czy zabiegów pielęgnacyjnych u kosmetyczki, aby zadbać odpowiednio i wygląd swoich stóp, wystarczy poznać kilka domowych sposobów.

Po pierwsze: zainwestuj w porządną tarkę do stóp

Do pielęgnacji zniszczonych stóp najlepiej nada się tarka wykonana ze stali nierdzewnej. Musisz również pamiętać, że oszczędzanie na tego typu akcesoriach przynosi zwykle efekt odwrotny od zamierzonego.

Tarka musi być ostra, żeby mogła sobie poradzić z twardą oraz trudną do usunięcia skórą, trzeba jednak przy tym uważać, aby zwyczajnie się przy tym zabiegu nie pokaleczyć. Dwa razy w tygodniu – taka częstotliwość będzie najoptymalniejsze, aby zachować względną miękkość naszych spracowanych pięt.

Punkt drugi: pumeks

W każdej kosmetyczce powinien się znaleźć pumeks, zawierający specjalne, ostre drobinki, za pomocą których suchy naskórek zostaje zwyczajnie ściągnięty bez większego problemu. Jeśli jednak skóra na piętach jest bardzo zrogowaciała, konieczne będzie zastosowanie silniejszych środków.

Kupując pumeks trzeba zwrócić uwagę na to, aby był drobnoziarnisty, wtedy będziemy mieć pewność, że nie skaleczymy się podczas jego używania.

Stosuj… krochmal

Może moczenie nóg w krochmalu nieco dziwi, zwykle bowiem wykorzystywany jest do zdecydowanie innego celu, jednak trzeba pamiętać, że przede wszystkim krochmal znakomicie zmiękcza skórę.

Kilka domowych sposobów na wysuszone i spękane pięty

Ta na piętach jest szczególnie twarda oraz szorstka, dlatego kąpiel tego rodzaju sprawi, że stanie się miękka i łatwiejsza do usunięcia. Najlepiej takie kąpiele stosować tuż przed położeniem się spać. Do spania zaś najlepiej będzie założyć ciepłe, bawełniane skarpety.

Kąpiele w ziołach

Również niektóre zioła mają działanie zbliżone do kąpieli w krochmalu. Doskonale sprawdzi się tutaj siemię lniane, w którym powinnaś trzymać nogi przez około kwadrans. Jeśli stwierdzisz, że twoje stopy wymagają odpowiedniej, dogłębnej pielęgnacji, możesz takie kąpiele stosować nawet codziennie.

Len nie tylko sprawia, że skóra staje się gładsza, ale również łagodzi podrażnienia, powstałe na przykład na skutek noszenia niewygodnego obuwia.

Kremy do pielęgnacji stóp

Koniecznie przed każdym sezonem letnim powinnaś się zaopatrzyć w dobrej jakości krem do pięt, dzięki któremu będziesz cieszyła się pięknymi stopami przez całe wakacje. Wybieraj kremy ziołowe, zwalczające jednocześnie stany grzybicze. Nie wcieraj go, tylko pozwól mu się samodzielnie wchłonąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here