Olej rycynowy sposobem na piękne włosy

Włosy to w każdej sytuacji, nieodmiennie oraz zawsze nasza kobieca wizytówka oraz największa duma, jeśli są zadbane oraz wypielęgnowane.

Aby tak było, niekoniecznie musimy wydawać masę pieniędzy na drogie, markowe specyfiki, które mogą okazać się nie tylko nieskuteczne, ale w niektórych przypadkach nawet wywołujące u nas reakcje alergiczne.

Warto więc zamiast oglądania reklam w telewizji poznać najlepsze i przede wszystkim niedrogie sposoby na piękne włosy, o które zadbasz w zaciszu domowym. A więc do dzieła!

Magiczny olejek rycynowy

Ten sposób znały już doskonale nasze babcie i to właśnie w nim tkwił główny sekret ich pięknego wyglądu oraz niesamowitych włosów, stanowiących, oczywiście obok urody, największy walor.

Olejek rycynowy jest bardzo tani, ponieważ buteleczka tego specyfiku kosztuje około 2-3 złotych, a jest niezastąpionym, naturalnym środkiem na porost włosów. Dostaniesz go w każdej aptece oraz drogerii.

Zastosuj tygodniową kurację

Tygodniowa kuracja z zastosowaniem właśnie olejku rycynowego jest w stanie znakomicie poprawić jakość naszych włosów oraz ich kondycję, ponieważ omawiany przez nas specyfik znakomicie wpływa na wzmocnienie cebulek włosów – ponadto włosy dzięki niemu stają się błyszczące oraz widocznie zdrowsze.

Sam w sobie olejek jest dosyć ciężki, dlatego najlepiej przygotować specjalną miksturę z jego udziałem. Do jej przyrządzenie będziesz potrzebować niewielkiej ilości soku z cytryny oraz żółtko jaja kurzego. Po zmieszaniu składników powinniśmy tak przygotowaną miksturę umieścić na włosach zaraz po ich umyciu.

Taką płukankę powinniśmy potrzymać na głowie przez kilka godzin. Wystarczy zaledwie siedem dni, aby zauważyć znaczącą poprawę kondycji naszych włosów.

Jakie właściwości ma olejek rycynowy?

Ten specyfik jest zdecydowanie niedoceniany w dzisiejszym świecie kosmetologii. Olejek ma właściwości nabłyszczające, dlatego mojego zastosowaniu nasze włosy będą pięknie lśnić. Świetnie sprawdzi się w przypadku włosów rzadkich oraz wypadających czy łamliwych, a także z tendencją do przetłuszczania się.

Olej rycynowy sposobem na piękne włosy

Regularne stosowanie tego olejku sprawi, że cebulki włosów będą pobudzone do wzrostu, więc automatycznie będziemy mieć ich na głowie coraz więcej. Olejek zawiera również cenną witaminę E, a także kwasy tłuszczowe, niezbędne do utrzymania włosów w dobrej kondycji. To także świetny sposób, jeśli chcesz z jasnych włosów zrobić ciemny kolor – regularne stosowanie olejku na pewno się do tego przyczyni.

Jak stosować kurację?

Efekty powinnaś zauważyć już po tygodniowym stosowaniu wskazówek, jakie ci dajemy. Aby maseczka wykonana z kilku kropel olejku rycynowego, jajka oraz soku z cytryny działała lepiej oraz szybciej, najlepiej będzie dobrze nałożyć maseczkę i wmasować ją w skórę głowy, a następnie zawinąć folią aluminiową, a dopiero na wszystko założyć ręcznik.

Płukanka powinna zostać dokładnie spłukana letnią wodą, a w następnej kolejności włosy powinny zostać umyte szamponem z odżywką. Olejek rycynowy można stosować również z innymi, m.in. z winogronowym czy migdałowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here