Piękna sylwetka, zdrowe zadbane ciało oraz nienaganny wygląd to marzenie niejednej kobiety. Większość z nas stara się o zapewnienie naszemu ciału odpowiedniej ilości ruchu oraz zdrowej zbilansowanej diety.
Jednak nie zawsze prowadzona dieta, zwłaszcza odchudzająca, daje nam zadowalające efekty, przez co wzrasta w nas frustracja i wracamy do starych nawyków żywieniowych.
Czy są sposoby na to aby nie dopuścić do takiej sytuacji? Oczywiście tak. Należy przede wszystkim do codziennej diety włączyć produkty, które będą podkręcać nasz metabolizm.
Są warzywa oraz owoce, których spożywanie podczas diety może poprawić jej efekty.
Jakie owoce wspomagają odchudzanie?
Osoba będąca na diecie, która pragnie wzmocnić efekty odchudzania powinna włączyć do swojej diety przede wszystkim cztery owoce: opuncję figową, grejpfruta, papaję oraz ananasa.
Opuncja figowa przede wszystkim hamuje uczucie głodu, poza tym zmniejsza wchłanianie tłuszczu oraz ma działanie odtruwające. Roślina ta pochodzi z Meksyku, gdzie używana jest do okładania ran oraz do leczenia osób chorujących na cukrzycę, ponieważ obniża ona poziom cukru we krwi.
Grejpfrut jest orzeźwiającym owocem, który posiada właściwości odchudzające. Spożywając grejpfruta pobudzamy spalanie tłuszczów, usprawniamy przemianę materii oraz poprawiamy pracę jelit. Bardzo ważną zaletą tego owocu jest to, że ma on niski indeks glikemiczny, co oznacza, że unikniemy napadów głodu.
Właściwości odchudzające papaja zawdzięcza papainie, enzymowi, który poprawia proces trawienia, przyspiesza spalanie białek oraz tkanki tłuszczowej. Dodatkowo pomaga przy wzdęciach, zaparciach a nawet nadkwasocie.
Ananas również zawdzięcza swoje właściwości odchudzające enzymowi, a mianowicie bromelinie. Enzym ten rozkłada przede wszystkim białko przez co usprawnia trawienie. Dodatkową korzyścią płynącą ze spożywania ananasa jest pozbycie się cellulitu. Bromelina leczy proces zapalny, dzięki czemu regularnie spożywany ananas pomoże uporać się z tym nieestetycznie wyglądającym problemem.

http://www.sztukapielegnowania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here