Trzy domowe sposoby na peeling ciała i twarzy

Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, o którym bezwzględnie zawsze powinno się pamiętać, jest właściwe oczyszczanie.

Skupiamy się jednak dzisiaj zwykle na wszystkich innych aspektach zdrowotnych czy upiększających, takich jak odpowiednie odżywianie, chociaż tak naprawdę jedynie odpowiednio przygotowany naskórek będzie w stanie wchłaniać odpowiednią ilość dobroczynnych substancji odżywczych, dostarczanych za pomocą kosmetyków, maseczek, olejków czy innych kosmetycznych specyfików.

W naturze występują wszystkie niezbędne składniki, abyśmy mogli skutecznie zadbać o swój doskonały wygląd, dlatego warto zrezygnować z kupowania nieraz bardzo drogich peelingów i zwyczajnie przestawić się na ich samodzielne wykonywanie w domowym zaciszu.

Domowe peelingi zapewnią usunięcie martwego naskórka, ale również sprawią, że krążenie będzie lepsze, a skóra twarzy i ciała będzie lepiej odżywiona i ujędrniona.

Składnik numer jeden: kawa

Najpopularniejszy i zarazem najłatwiejszy do przygotowania peeling jesteśmy w stanie przygotować właśnie z kawy. Jest on również uniwersalny, ponieważ sprawdza się przede wszystkim jako najlepsza broń w walce z cellulitem.

Do jego przygotowania wystarczy zalać dwie lub trzy czubate łyżki sypanej kawy wraz z łyżką cukru, łyżeczką cynamonu albo imbiru zaledwie dwiema łyżkami wrzątku. Odstawiamy peeling do wystudzenia, a następnie dorzucamy do niego nasze ulubione kosmetyki – żel do mycia albo oliwkę do ciała. Peeling musi mieć gęstą konsystencję.

Składnik drugi: cytryna

Równie prosty w przygotowaniu jest peeling na bazie cytryny. Ten jednak sprawdzi się doskonale nie tylko jako specyfik do ciała, ale także do twarzy – chyba, że istnieją przeciwwskazania w postaci cery wrażliwej oraz naczyniowej.

Trzy domowe sposoby na peeling ciała i twarzy

Aby go przygotować, musimy mieć szklankę grubego cukru, do którego wciśniemy sok i startą skórkę z połowy cytryny. Do tego wystarczy dodać jeszcze dwie łyżki oliwy z oliwek i peeling gotowy. Jego nadmiar spokojnie możemy przechowywać w słoiczku postawionym w lodówce.

Składnik trzeci: olej sezamowy

Ten rodzaj peelingu jest jednym z najwszechstronniejszych, jakie można sobie wyobrazić – i to jest jego główna przewagą nad sklepowymi specyfikami, dostosowanymi jedynie do jednego rodzaju zastosowania. Ten peeling można wykonać z oleju sezamowego, soli albo cukru.

Sam olej sezamowy nie tylko świetnie pachnie, ale jest również znakomitym sposobem nawilżenia skóry, odpowiedniego jej odżywienia, ma także właściwości odmładzające, pomaga w walce z wolnymi rodnikami, ponieważ zawiera ogromne pokłady witaminy E, nazywanej powszechnie również jako witamina młodości. Aby uzyskać ten doskonałej jakości preparat, mieszamy kilka łyżek oleju z trzema łyżkami gruboziarnistej soli albo cukru – ot i mamy cały przepis.

Peeling powinniśmy wcierać w ciało w dowolnym jego miejscu najlepiej podczas kąpieli, a po jej zakończeniu wystarczy, że jedynie delikatnie osuszymy skórę bez dokładnego wycierania – skóra nawet przez kilka dni będzie aksamitnie miękka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here