Jeśli zaczynacie dietę, powinniście wiedzieć, że prawidłowy i zdrowy spadek masy ciała, to około 0,5-1 kilogram na tydzień.

Tak jak już pisałem wcześniej, niezdrowe jest dla organizmu, gdy ten spadek jest szybszy. Dlatego diety, które obiecują utratę 10 kilogramów w 14 dni, są po prostu niekorzystne dla naszego zdrowia fizycznego. Takich diet powinniśmy unikać jak ognia.

Co zrobić by utrzymać prawidłowy spadek masy ciała? Przede wszystkim musimy wprowadzić do swojego trybu życia odpowiednią, zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną.

Dietę pomoże ułożyć nam specjalista, czyli dietetyk. Gdy nie macie takiej możliwości możecie również zrobić to sami. Pamiętajcie, że jeśli macie dużą nadwagę, lepiej jednak jest się skonsultować z lekarzem lub dietetykiem.

Jaka jest odpowiednia dieta? Przede wszystkim zbilansowana i zrównoważona. Powinna zawierać wszystkie niezbędne dla organizmu elementy, czyli białka, tłuszcze i węglowodany. Oczywistym jest, że podczas diety powinniśmy ograniczyć spożywanie słodyczy, tłustych i smażonych potraw, słonych przekąsek oraz alkoholu. Należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu pijąc około 2 litrów wody dziennie. Możemy wspomagać swoje odchudzanie pijąc zieloną herbatę, która skutecznie oczyszcza organizm z toksyn.

Najlepsze efekty uzyskamy, gdy zdrowe odżywianie połączymy z aktywnością fizyczną. Jeżeli dopiero zaczynasz, nie porywaj się na godzinne bieganie każdego dnia. Zacznij od spaceru, roweru, rolek, fitnessu 2-3 razy w tygodniu. Możesz również wykupić sobie personalny trening na siłowni. Specjalista dobierze dla Ciebie specjalny zestaw ćwiczeń i będzie motywował Cię przez cały okres treningu.

http://www.blognazdrowie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here