Skóra twarzy latem - zadbaj o jej intensywne nawilżenie

Skóra twarzy latem – zadbaj o jej intensywne nawilżenie Pielęgnacja skóry to przede wszystkim dbanie o jej prawidłowe nawodnienie i utrzymanie go na jak najdłuższy czas. Może to być nie lada wyzwanie latem, gdy otoczenie sprzyja relaksowi i rozrywce, ale jednocześnie pogoda nie jest zbyt korzystna dla skóry. Żel-serum nawilżające powinien być w tę porę roku podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji skóry!

Skóra latem – bardziej narażona na wysuszenie

Latem wysokie temperatury sprawiają, że nasze ciało traci więcej wody, przez co istnieje większe ryzyko odwodnienia. Wpływa to również na stan skóry. Dlatego dobre nawadnianie się stanowi podstawę. Oprócz tego latem występują inne czynniki, które mogą negatywnie wpłynąć na cerę. Chlorowana woda w basenach przyczynia się do jej wysuszenia. Podobnie działa woda morska, co jest odczuwalne od razu po kąpieli. Częste ekspozycje na słońce, a także zapominanie o smarowaniu ciała kremem z filtrem UV przed każdym wyjściem z domu, niestety także mogą wpłynąć niekorzystnie na stan skóry i przesuszać ją. Jedynym czynnikiem, który pozytywnie oddziałuje na cerę latem, jest rezygnacja z pełnego makijażu i pozostawienie swojej skórze więcej swobody na urlopie.

Żel-serum nawilżające na pomoc wysuszonej cerze

Nie tylko osoby o skórze suchej powinny bardziej skupić się na nawadnianiu organizmu latem. Również skóra tłusta lub mieszana mimo problemu z nadmiarem sebum może być wewnątrz całkiem odwodniona – stąd między innymi problemy z nadmiarem łoju, który próbuje ochronić resztki wody przed odparowaniem. Żel-serum nawilżające to bardzo dobry kosmetyk, kurację którym warto przeprowadzić szczególnie w okresie największych upałów i najintensywniejszego korzystania z dobrodziejstw słońca oraz urlopu. Posiada on bardzo skoncentrowany skład i ma dużo większą niż krem zawartość gliceryny oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu bardzo głęboko wnika w cerę, nawilżając ją, a kwas hialuronowy pomaga zatrzymywać wodę w komórkach nawet przez 48 godzin, czyniąc skórę odporniejszą na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowe substancje kojące pomagają natychmiast złagodzić problem napiętej i ściągniętej skóry, na przykład po wizycie na basenie lub kąpieli w morzu.

Lato jest czasem szczególnym, w którym warto i należy korzystać ze wszelkich atrakcji dostarczanych przez pogodę i urlop. W kosmetyczce trzeba mieć jednak pod ręką żel-serum nawilżające o działaniu pomagającym przetrwać trudniejszy dla skóry okres!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here