Czym się różnią soczewki jednodniowe?

Wiele zalet soczewek kontaktowych sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z noszenia tradycyjnych okularów i zaczyna nosić szkła kontaktowe. Podjęcie decyzji o zakupie soczewek to ciężkie zadanie, jakie soczewki wybrać? Które będą lepsze, jednodniowe czy miesięczne? Każdy rodzaj ma swoje plusy i minusy.

Soczewki jednodniowe są świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy zależy nam na chwilowej zmianie. Każdą parę soczewek jednodniowych zakłada się i zdejmuje tylko raz, po całym dniu użytkowania możemy je śmiało wyrzucić do kosza.

Nie ma konieczności przechowywania ich w sterylnym pudełeczku, wypełnionym płynem do soczewek, ponieważ podczas użytkowania w ciągu jednego dnia nie zdążą się na szkłach zebrać osad i zanieczyszczenia. Soczewki, tego typu są bardzo miękkie i elastyczne, dlatego są łatwe w użytkowaniu i komfortowo się je nosi.

Ile godzin można nosić soczewki jednodniowe?

Przyjmuje się zasadę, że soczewki jednodniowe powinno się nosić średnio 12 godzin. Gdy zaczniemy czuć dyskomfort, należy je zdjąć. Wszystko uzależnione jest od rodzaju produktu i indywidualnych potrzeb osoby noszącej.

Soczewki jednodniowe - czy są dobrym rozwiązaniem?

Zalety i wady soczewek jednodniowych

Podsumowując najważniejsze zalety soczewek jednodniowych to:

  • szkła jednodniowe nie trzeba codziennie pielęgnować – parę która była przez nas użytkowana, należy zdjąć wieczorem i wyrzucić do kosza. Jeżeli następnego dnia soczewki są nam potrzebne, zakładamy nową pare.
  • niskie ryzyko infekcji – dzięki konieczności codziennej zmiany szkieł kontaktowych, zmniejsza się prawdopodobieństwo wniknięcia drobnoustrojów.
  • bezpieczne korzystanie z basenu – po wyjściu z basenu kąpielowego, należy założyć nową parę soczewek. Nie musimy się martwić o przedostanie się drobnoustrojów z wody.

Jeżeli chodzi o wady soczewek jednodniowych, jest w sumie tylko jedna wada – wyższa cena.

Nieważne, które soczewki kontaktowe wybierzemy, każdy rodzaj ma swoje plusy i minusy. Ostateczny wybór zależy od nas i od naszych potrzeb. Korzystanie z soczewek daje znacznie wyższy komfort użytkowania w porównaniu z okularami korekcyjnymi.

Przeczytaj też: SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE, CZYM SĄ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here