Sposoby na zagęszczenie zarostu

Moda na zarost powraca – coraz częściej można spotkać na ulicach panów, którzy szczycą się zarostem o bardzo zróżnicowanym wyglądzie. Podstawą jest jednak odpowiednia pielęgnacja brody, dzięki czemu zarost wygląda estetycznie i efektownie. Niestety, panowie o rzadkim zaroście mają problem, jak poprawić swój wygląd, jeśli nie chcą się golić na gładko. Na szczęście są sposoby na zagęszczanie zarostu, które warto wypróbować.

Łatwe sposoby na zagęszczanie brody

Jak wiadomo, broda gęstnieje z wiekiem, dlatego cierpliwość jest bardzo wskazana. Struktura brody może również zależeć od genetyki i indywidualnych predyspozycji – bywa więc, że nawet z upływem lat zarost sam nie zgęstnieje na tyle, by zadowolić jego właściciela. Są jednak sposoby na zagęszczanie zarostu poprzez poprawę wyglądu włosów, czyli odpowiednią pielęgnację oraz stosowanie profesjonalnych kosmetyków.

Warto wypróbować szampon oraz odżywkę przeznaczone typowo do pielęgnacji zarostu. Zagęszczanie brody w ten sposób jest pracochłonne, ale po kilku tygodniach czy miesiącach przynosi widoczne efekty. Szampon dokładnie oczyszcza zarost, wnikając do wnętrza włosa. Odżywka poprawia gęstość zarostu, sprawia że broda nie ulega splątaniu, a włosy są lśniące i naprawdę zadbane. Dla osób dbających o zarost polecana jest również specjalna szczotka do brody, która perfekcyjnie rozdziela włoski, przyśpiesza produkcję sebum i łatwo oczyszcza zarost z martwego naskórka. Regularne szczotkowanie sprawia, że broda jest puszysta i optycznie bardziej gęsta.

Przeszczep brody

Ostatecznością w walce o gęsty zarost jest przeszczep brody. W tym celu stosuje się włosy pacjenta, pobrane z tyłu głowy. Efekty poprawnie wykonanego zabiegu są trwałe i pozwalają na uzyskanie ciekawego looku, który doceniają mężczyźni. Przeszczep brody nie pozostawia żadnych blizn. Co ważne, wcale nie widać, że przeszczepione włosy pochodzą z głowy i nie wyrosły na brodzie w sposób naturalny. Przeszczep brody w Polsce jest nowością i jest to opcja dostępna w dobrych gabinetach medycyny estetycznej. Wykonuje się go w czasie 4-6 godzin, stosując jedynie znieczulenie o działaniu miejscowym. Warto sięgnąć po tę metodę, gdy inne środki zawiodą i mimo wszystko mamy dużą determinację, by zagęścić posiadany zarost.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/blog/pl/imponujacy-zarost-na-zyczenie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCud narodzin
Następny artykułNo to w drogę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here