Trzy skuteczne sposoby na walkę z cellulitem

Każda kobieta doskonale wie, jak dużym problemem jest pojawiający się na ciele cellulit i jak bardzo jest w stanie zaburzyć własną samoocenę oraz zniszczyć chęć na ubieranie w czasie wakacyjnego urlopu kusych ubrań, spódniczek, krótkich spodenek, nie wspominając kostiumach kąpielowych.

Wszystkie kobiety na całym świecie zadają sobie w związku z tym zjawiskiem jedno, podstawowe pytanie: jak skutecznie można z nim walczyć, aby wygrać? Niestety odpowiedź nie jest taka prosta, jakiej byśmy się spodziewały, ponieważ konieczne jest nie tylko postawienie na nieco odmienną, niż dotychczasowa, dietę oraz na zmianę dotychczasowego trybu życia.

Jeśli cellulit jest mocno zaawansowany, nie obędzie się również bez zabiegów kosmetycznych czy wizyty u specjalistów.

Dlaczego mamy cellulit?

Podstawą powstawania tego zjawiska jest odkładanie się produktów przemiany materii w komórkach tłuszczowych naszego organizmu. Cellulit jest efektem poszerzania się komórek, z których w normalnych przypadkach poszczególne substancje powinny zostać usunięte.

Powiększające się i niekoniecznie prawidłowo funkcjonujące komórki tłuszczowe uwidaczniają się na skórze w postaci widocznych zgrubień.

Koniecznie zmień swój tryb życia

O tym zapewne każda z nas doskonale wie i nieraz już słyszała, że konieczne jest poczynienie pewnych zmian, na które najczęściej w dzisiejszych czasach zwyczajnie nie mamy czasu. To jednak jest konieczne, ponieważ cellulit powstaje również na skutek siedzącego trybu życia – głównie w pracy, ale także rzez brak ruchu, uprawiania sportu, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, picie za dużej ilości kawy, nieodpowiednia dieta, noszenie zbyt obcisłej odzieży.

Trzy skuteczne sposoby na walkę z cellulitem

Ważne będzie przede wszystkim więc spożywanie posiłków bogatych w błonnik, a także w witaminy oraz mikroelementy. Aby osiągnąć wymarzone efekty powinnaś zrezygnować z soli, cukru, kawy, a także tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. Ważnym elementem jest również wprowadzenie do swojego życia regularnie uprawianego jakiegoś sportu, który lubisz, może to być nawet długi spacer.

Takie zmiany wpłyną pozytywnie na działanie całego organizmu, wzmocnisz mięście oraz stawy, ograniczysz pojawianie się nowych komórek tłuszczowych. Niekoniecznie polecane jest również noszenie bardzo obcisłych rajstop czy spodni lub bielizny, najlepiej sprawdzi się luźna, wygodna, swobodna odzież, która nie będzie krępowała ruchów.

Na problemy z cellulitem – masaż

Z pojawiającym się na ciele cellulitem można sobie radzić na wiele sposobów, bardzo przydatne w przyspieszeniu walki z tym zjawiskiem będzie skorzystanie z masażu antycellulitowego.

Wykonują je profesjonalni masażyści, a koszt takiego zabiegu waha się od 50 złotych w górę w zależność od części ciała, jaka ma zostać masowana. Podobny masaż jednak możesz wykonać samodzielnie w domu, na przykład biorąc kąpiel.

Jedyne, czego będziesz potrzebować, to odpowiednia gąbka, rękawica albo szczotka, za pomocą których pobudzisz do działania limfę, a tym samym sprawisz, że niepotrzebne substancje będą usuwane z komórek tłuszczowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here